Naujienų srautas

Verslas2019.07.04 20:11

Danielso sukurtas laikrodis parduotas už rekordinę 4 milijonų eurų sumą

Stasys Gimbutis, ELTA 2019.07.04 20:11

Garsiojo laikrodžių meistro ir išradėjo George`o Danielso (1926-2011) sukurtas kišeninis laikrodis „Sotheby's“ aukcione Londone parduotas už rekordinę 3,6 milijono svarų sterlingų (daugiau kaip 4 milijonų eurų) sumą. Tai ketvirtadienį pranešė BBC.

Chronometrą po septynias minutes trukusių varžytinių įsigijo kolekcininkas, kurio vardas neskelbiamas. Šį laikrodį G. Danielsas, tituluojamas „didžiausiu savo epochos laikrodininku“, sukūrė 1982 metais, pagerbdamas pirmąjį Žemės gyventojų – Amerikos astronautų Neilo Armstrongo ir Buzzo Aldrino – nusileidimą Mėnulyje 1969 metais.

Pasak kito žinomo meistro Rogerio Smitho, glaudžiai bendradarbiavusio su G. Danielsu, laikrodžio kaina atspindi jo „poveikį laikrodžių gamybos industrijai“.

„Šis išskirtinis laikrodis yra dar vienas puikus jo kūrybos pavyzdys“, – pareiškė R. Smithas.

Ankstesnis aukcione parduoto laikrodžio kainos rekordas priklausė G. Danielso chronometrui iš serijos „Space Traveler“, už kurį 2017 metais buvo sumokėta 3,2 milijono svarų sterlingų (daugiau kaip 3,5 milijono eurų). G. Danielsas išleido kelias knygas apie laikrodininkystę. Šis meistras iš viso pagamino kelias dešimtis laikrodžių – kišeninių ir rankinių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi