Verslas

2015.07.08 11:30

TVF: JAV centrinis bankas turėtų atidėti palūkanų normų didinimą iki 2016-ųjų

ELTA2015.07.08 11:30

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įspėjo, kad JAV federalinis atsargų bankas turėtų šiemet dar nedidinti bazinių palūkanų normų, praneša BBC.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įspėjo, kad JAV federalinis atsargų bankas turėtų šiemet dar nedidinti bazinių palūkanų normų, praneša BBC.

Po TVF atlikto naujausio didžiausios pasaulio ekonomikos patikrinimo teigiama, kad didinimas sukeltų papildomų ekonominių ir politinių grėsmių JAV ūkiui.

Nemažai ekonomistų prognozuoja, kad bazinių palūkanų didinimas gali būti vykdomas jau šį rugsėjį, nors naujausi ekonomikos ir darbo rinkos duomenys tokius lūkesčius apmalšino.

Vašingtone įsikūręs TVF taip pat įspėjo, kad JAV akcijų kainų lygis tampa nestabilus. Palūkanų didinimas pridėtų papildomos vertės JAV doleriui, o jau ir anksčiau šiais metais TVF teigė, kad tai gali pristabdyti augimą ir poveikį besivystančiose rinkose. Per pastaruosius 12 mėnesių valiutų krepšelio atžvilgiu JAV dolerio vertė jau išaugo maždaug 20 procentų,

Dar antradienį TVF pareiškė, kad „augimas gali būti gerokai susilpnintas“ tolesnio JAV dolerio vertės augimo. Anot tarptautinės organizacijos specialistų, jeigu nevyks jokių rimtesnių padėties pokyčių, geriau išlaikyti dabartines 0,25 proc. bazines palūkanų normas „iki pirmojo 2016 metų pusmečio“.

Federalinio atsargų banko vadovė Janet Yellen pabrėžia, kad bet koks palūkanų didinimas bus vykdomas palaipsniui, tačiau savo kalboje dar praėjusį mėnesį pareiškė, kad pirmasis rodiklio didinimas bus vykdomas dar šiais metais.