Verslas

2015.07.08 03:03

Graikų finansų ministras į posėdį atvyko be pasiūlymo

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.07.08 03:03

Naujasis Graikijos finansų ministras Euclidas Tsakalotos diskusijoms tarp Graikijos ir jos kreditorių iš 19 šalių euro zonos nepateikė raštiškų pasiūlymų kaip pelnyti finansinę paramą, sakė trys apie šias diskusijas gerai informuoti asmenys.

Naujasis Graikijos finansų ministras Euclidas Tsakalotos diskusijoms tarp Graikijos ir jos kreditorių iš 19 šalių euro zonos nepateikė raštiškų pasiūlymų kaip pelnyti finansinę paramą, sakė trys apie šias diskusijas gerai informuoti asmenys.

Kalbėję su sąlyga, kad jų pavardės nebus minimus dėl šių derybų delikatumo, jie nurodė, kad E. Tsakalotos padarė pranešimą apie finansų padėtį Graikijoje žodžiu. Daugelis ragino jį pateikti reformų pasiūlymus raštu.

Daugiau žinių apie minėtas diskusijas kol kas nėra.

Laukiama, kad vėliau į euro zonos šalių lyderių susitikimą atvyks ministras pirmininkas Alexis Tsipras.

Graikija kovoja už tokį paramos sandorį, kuris sumažintų spaudimą šalies bankams ir padėtų išvengti Graikijos išėjimą iš euro zonos.

Graikija prašo suteikti jai finansinę pagalbą iš Europos stabilumo mechanizmo fondo, kuriame dalyvauja ir Lietuva, sako finansų ministras Rimantas Šadžius. Tai būtų pirmas kartas, kai šiemet sausį eurą įsivedusi Lietuva dalyvautų, gelbėjant kitą ES narę.

„Graikijos vyriausybė ruošiasi prašyti pagalbos iš Europos stabilumo mechanizmo, kurio dalyviai yra ir Lietuva, tačiau šis prašymas raštu nebuvo pateiktas. Matyt, šiomis valandomis atkeliaus“, – LRT Radijui antradienį sakė R. Šadžius.

D. Grybauskaitė : tarp Graikijos ir jos partnerių trūksta pasitikėjimo

Į euro zonos viršūnių susitikimą atvykusi Lietuvos prezidentė sako, jog tarp Graikijos ir jos partnerių trūksta pasitikėjimo, kuris būtinas susitarimui dėl tolimesnės finansinės paramos.

„Europa gali surasti sprendimus bet kokiai problemai, bet tam reikia dviejų partnerių kalboms, vienas kito pasitikėjimui ir supratimui, bet dabar kol kas taip nėra“, – žurnalistams antradienį Briuselyje prieš euro zonos viršūnių susitikimą sakė D. Grybauskaitė.

Anot jos, Graikija kol kas nepateikė jokių pasiūlymų.

„Buvo pažadas vakar, jie žada rytojui. Jeigu Graikijos valdžiai visada yra „manjana“ (vėliau - BNS), tai mums kiekvieną dieną gali būti „manjana“, – paklausta, ar neatsibodo dabartinė situacija derybose su Graikija, atsakė D. Grybauskaitė.

„Iš tikrųjų mes turime du pasirinkimus, apie kuriuos turime galvoti. Arba šiandienos valdžia nežino, ko nežino ir nenori to žinoti, arba tai yra pokerio lošimas“, – komentuodama derybas su Graikijos valdžia pridūrė prezidentė.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.