Verslas

2019.07.02 13:44

VMI surinko beveik 42 mln. eurų „pamirštų“ mokesčių

LRT.lt 2019.07.02 13:44

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad antradienį baigėsi laikas, skirtas deklaruoti ir sumokėti „pamirštus“ mokesčius be jokių baudų ir delspinigių.

„Kai gyventojai ir įmonės išgirsta mokesčių administratorių ir priima sprendimą savarankiškai ištaisyti praeities klaidas bei savanoriškai deklaruoti „pamirštus“ mokesčius, tai tokį mokesčių mokėtojų elgesį vienareikšmiškai galime laikyti šio projekto sėkme“, – sako VMI direktoriaus pavaduotojas Artūras Klerauskas.

Užtikrinant mokesčių mokėtojų anonimiškumą VMI neidentifikavo asmenų, kurie pasinaudojo galimybe atsiskleisti ir deklaracijas priėmė bendrąja tvarka, todėl apie savanoriško atsiskleidimo mastą galima kalbėti remiantis tam tikrais rodikliais. Viena iš jų – deklaracijų tikslinimo pokytis, kuris, lyginant su praėjusiais metais, išaugo maždaug 41,7 mln. eurų.

Deklaravę papildomas praeityje „pamirštų“ mokesčių sumas, 920 gyventojų ir įmonių pasinaudojo unikalia galimybe sudaryti periodinio mokėjimo grafikus ir beveik 8,2 mln. eurų sumą sumokės dalimis. Didžiausia suma, kuriai periodinių mokėjimų grafiką sudarė įmonė yra apie 632,1 tūkst. eurų, o gyventojas - 225,6 tūkst. eurų.

Senas deklaracijas paskutinėmis dienomis tikslinę ar teikę ir papildomas praeityje „pamirštų“ mokesčių sumas deklaravę mokesčių mokėtojai, šiuo metu vis dar gali sudaryti mokesčių grafikus ir išdėstyti mokėjimą iki dviejų metų. Tą galima padaryti per 20 dienų po deklaracijos pateikimo ar patikslinimo.

Dalis mokesčių mokėtojų deklaracijas tikslino VMI vykdomų kontrolės veiksmų metu. Supažindinti su VMI turima informacija, mokesčių mokėtojai, nelaukdami kontrolės veiksmų pabaigos pasitaisė, papildomai deklaravo apie 14,9 mln. eurų mokesčių, iš kurių dėl 3,1 mln. eurų sumokėjimo buvo sudaryti mokėjimo grafikai.

VMI primena, jog papildomai deklaruotus mokesčius reikia sumokėti per 20 dienų. Jei šis terminas yra per trumpas, tuomet galima kreiptis į VMI ir sudaryti periodinių mokėjimų grafiką iki 2 metų be jokių palūkanų.