Naujienų srautas

Verslas2015.07.08 03:11

Kalvarija susiduria su sausros pavojumi

Lietuvoje po 9 metų pertraukos skelbiama stichinė sausra. Kalvarijos meras juokauja, kad galbūt Dievo sprendimu regionas jau ilgą laiką nesulaukia lietaus.

Kalvarijos savivaldybėje nustatyta stichinė sausra, tačiau sausa ir kituose Lietuvos regionuose. Žemės ūkio ministerija ragina ūkininkus drausti pasėlius, nes kitaip patirta žala žemdirbiAms nebus atlyginta.

Kalvarijos meras sako, kad regionas jau ilgą laiką nesulaukia lietaus.

„Kai kur jau net berželių lapai geltoni, trūksta drėgmės. Tiek pievos, tiek laukai, net ir javai jau pradeda rusti. Tai rodo, kad trūksta drėgmės ir kad yra labai didelė sausra“, – teigia Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis.

Kalvarijoje keletas ūkininkų jau kreipėsi į savivaldybę dėl patirtų nuostolių. Daugiausiai sausra nualino vasarinius javus. Sunkumų kyla ir gyvulių augintojams. Kalvarijos meras sako, kad savivaldybė nėra pajėgi kompensuoti žalos ūkininkams, todėl tai turi padaryti vyriausybė.

Žemės ūkio ministerija finansinės paramos nukentėjusiems ūkininkams nežada, tad pataria jiems draustis.

„Ką sakė Kalvarijos meras, nežinau, čia yra jo asmeninė atsakomybė. Jeigu jis galvoja, kad pasirūpinti savivaldybės ūkininkais – ne jų priedermė, tai labai gaila. Jeigu ir būtų svarstomas klausimas, kad reikia atlyginti, tada turėtume pasverti patirtus nuostolius, praradimus. Tą turėtų padaryti savivaldybių komisijos, įvertinti, kiek negauta derliaus, kokie praradimai. Ir tokiu atveju, jeigu būtų paskelbta valstybinio lygio ekstremali situacija, klausimas būtų svarstomas“, – aiškina Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis.

Kalvarija – ne vienintelis regionas, susiduriantis su drėgmės trūkumu. Specialistai sako, kad artimiausiu metu sausrą gali tekti skelbti ir kituose regionuose.

„Sausra, kaip pavojingas reiškinys, yra Kazlų Rūdoje, Kauno savivaldybėje, apie Panevėžį, Pakruojį, Radviliškio rajone, taip pat Vilkaviškio rajone, kituose rajonuose, ypač pietiniuose yra labai sausa, bet ten dar sausros nėra“, – sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos meteorologijos skyriaus specialistė Justina Kazlauskienė.

Paskutinį kartą stichinė sausra Lietuvoje buvo užfiksuota 2006 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi