Naujienų srautas

Verslas2019.07.01 11:24

„Rise Vilnius“ tampa „Rockit“ bei skelbia apie naujus tarptautinius partnerius

LRT.lt 2019.07.01 11:24

Trejus metus veikiantis finansinių technologijų (Fintech) bendradarbystės centras „Rise Vilnius“ keičia pavadinimą ir tampa „Rockit“.

Naujasis prekės ženklas atspindi „Rockit“ siekį skatinti finansinių ir kitų technologinių inovacijų plėtrą Lietuvoje bei prisidėti prie šalies tikslo tapti svarbiu regioniniu Fintech centru Europoje, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Siekti šio tikslo padės ir naujas galimybes startuoliams atvers „Rockit“ bei „Swedbank“ šiandien paskelbti nauji bendradarbiavimo susitarimai su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku ir akseleratoriumi „Startup Wise Guys“, kuris bendradarbiauja su „Google Developers Launchpad“. 

„Pasaulis nuolat kinta – atsiranda nauji verslo modeliai, keičiasi vartotojų elgesys, ieškoma naujų dirbtinio intelekto, didžiųjų duomenų, debesų kompiuterijos ir Blockchain technologijos pritaikymo galimybių. Tam didelę įtaką turi jaunos novatoriškos įmonės ir entuziastingi žmonės, kurie jose dirba. Atsinaujinęs centras su nauja energija tęs veiklą, prisidėdamas prie Fintech ekosistemos klestėjimo mūsų šalyje ir Lietuvos kaip Fintech centro žinomumo pasaulyje“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

„Naujas ir drąsus prekės ženklas perteikia ambicingus tikslus. Jau šiandien „Rockit“ yra vertinamas kaip vienas svarbiausių šalies finansinių technologijų centrų. Šiai sričiai toliau augant, su „Rockit“ iniciatyvomis ir atnaujintomis mentorystės programomis, nauju prekės ženklu ir tarptautinėmis partnerystėmis tikimės sukurti dar geresnes sąlygas Lietuvos startuoliams kurti naujoves, augti bei iš Lietuvos plėstis į kitas rinkas. Norime, kad „Rockit“ padėtų Vilniui ir Lietuvai skambėti finansinių technologijų pasaulyje“, – sako „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkė Dovilė Grigienė.

Naujasis centro pavadinimas „Rockit“ yra kilęs iš gerai žinomos frazės anglų kalboje „rock it!“, reiškiančios „puikiai pasirodyk, pavaryk!“. 

„Naujasis prekės ženklas simbolizuoja įkvėpimą ir galimybes, kurias „Rockit“ teikia ne tik bendradarbystės erdvės nariams, bet ir visai šalies startuolių ekosistemai. Prekės ženklas yra kūrybingas, ryškus ir drąsus, visai kaip startuoliai, keičiantys nusistovėjusias rinkos taisykles. Jis atspindi startuolių ryžtą, nusiteikimą ir energiją sukurti reikšmingus dalykus“, – sako „Rockit“ vadovė Šarūnė Smalakytė.

Ankstyvosios stadijos parama startuoliams iš EBRD

Be naujo pavadinimo, šiandien pristatyti ir reikšmingi susitarimai su tarptautiniais partneriais, kurie padės plėtoti finansines technologijas. Vienas jų – Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (EBRD). Jis teiks finansavimą ankstyvos stadijos startuoliams ir leis naudotis išskirtiniu mentorių tinklu. EBRD taip pat teiks paramą „Rockit“ veiklos plėtrai ir iniciatyvoms. 

„Vienas iš svarbiausių EBRD prioritetų Lietuvoje ir visame Baltijos regione – didinti ekonomikos konkurencingumą, sutelkiant dėmesį į investicijas į pažangias technologijas. Finansinės technologijos yra vienas iš sektorių, galinčių paskatinti pažangą ir prisidėti prie rinkos augimo. Tikimės, kad bendradarbiavimas su „Swedbank“ padės kurti aplinką, skatinančią verslą kurti naujoves“, – sako EBRD vadovas Baltijos šalyse Matti Hyyrynen.

EBRD svarstys ir galimybes skirti stipendijas ar kito tipo paramą (pavyzdžiui, mentorystės programas) „Rockit“ centre inovacijas kuriantiems startuoliams. 

„Džiaugiamės, kad dirbdami su partneriais galėsime kurti ryšius tarp startuolių ir klientų visame regione, kuriame vykdome veiklą. Kadangi vienas iš pagrindinių „Rockit“ tikslų yra tapti regioniniu finansinių technologijų centru, mes išnaudosime savo stiprybes, pritraukiant į jį komandas ir idėjas iš mūsų veiklos regiono“,  – sako EBRD direktoriaus pavaduotojas Valdas Vitkauskas. 

EBRD investuoja ir skatina pokyčius įvairiose šalyse jau beveik 30 metų. Nuo 1991 metų Lietuvoje EBRD investavo 877 mln. eurų į 90 projektų. Prioritetas skiriamas projektams, kurie stiprina šalies konkurencingumą pasaulyje, pasitelkiant pažangias technologijas, taip pat skatina kapitalo rinkų plėtrą ir „žaliąją“ ekonomiką.

Akseleratoriaus programa iš „Startup Wise Guys“

„Swedbank“ ir „Rockit“ taip pat bendradarbiaus su pirmaujančiu verslas-verslui (B2B) akseleratoriumi Europoje „Startup Wise Guys“. Partneriai kartu plėtos finansinių technologijų akseleratoriaus programą „Wise Guys Fintech 3 Accelerator“, kuri skatina Fintech sprendimų plėtrą, o programos dalyviams suteikia pradinį kapitalą, darbo vietas ir teikia patarimus dėl veiklos plėtros.

„Finansinės technologijos šiandien yra tarp trijų populiariausių rizikos kapitalo fondų investicinių krypčių Europoje, o atviroji bankininkystė ES sukuria naujas galimybes startuolių ir finansinių institucijų bendradarbiavimui. Lietuva dėl turimų paramos mechanizmų, tokių kaip specializuoto banko licencijos, startuolių viza ir reguliavimo ypatumų, yra itin patraukli vieta užsienio startuoliams augti. Su „Swedbank“ jau vykdėme dvi Fintech akseleravimo programas, todėl nekantraujame bendradarbiauti Lietuvoje ir suteikti „Wise Guys“ energijos nuostabiai „Rockit“ bendruomenei. Beje, mes jau laukiame suinteresuotų startuolių, kurie norėtų dalyvauti programoje, prasidėsiančioje spalio mėnesį“, – sako „Startup Wise Guys“ vadovas Cristobal Alonso.

„Wise Guys Fintech 3 Accelerator“ akseleratoriaus programa siūlo intensyvią mentorystę. Atrinkti startuoliai priklausomai nuo jų vystymosi etapo taip pat gali gauti 30-50 tūkst. eurų vertės investiciją ir pretenduoti į tolimesnį finansavimo pritraukimą. Akseleratoriaus mentoriai specializuojasi finansinių paslaugų srityje, o programos turinys skirtas padėti išgryninti verslo idėją ir ją patikrinti, vykdyti verslo plėtrą, pardavimus ir pritraukti finansavimą. 

Kadangi „Wise Guys“ bendradarbiauja su „Google“, programos dalyviai taip pat įgis galimybę naudotis „Google Developers Launchpad“ privalumais – pasaulinio lygio mentoriais, kontaktų tinklu, technologiniais įrankiais, „Google Cloud“ ir „Google Firebase“ kreditais. Kai kurios iš akseleratoriaus suplanuotų dirbtuvių ir sesijų bus atviros ir platesniam startuolių ratui.

Su atrinktais startuoliais „Swedbank“ potencialiai galėtų bendradarbiauti, integruodamas jų sprendimus į banko skaitmeninius kanalus arba per atviros bankininkystės iniciatyvą, sukurdamas API bei suteikdamas prieigą prie beveik 8 mln. banko klientų keturiose šalyse. Be to „Swedbank“ pasitelks savo vidinių profesionalų ir mentorių verslo, finansų valdymo, teisės, atitikties, rinkodaros ir pardavimų bei kitose srityse, tinklą, konsultuodami startuolius

Įsikūrę 34 startuoliai

„Rockit“ centras, esantis Gynėjų gatvėje, šiuo metu jungia 64 narius, jame įsikūrę 34 startuoliai. 

„Rockit“ pirmtaką „Rise Vilnius“ 2016 metais įkūrė „Barclays“ operacijų centras Lietuvoje (BOCL). Besitraukdamas iš Lietuvos rinkos, BOCL nusprendė „Rise Vilnius“ parduoti. „Swedbank“ įsigijo „Rise Vilnius“, užtikrindamas sėkmingos iniciatyvos tęstinumą. Susitarimas buvo užbaigtas šiandieną, liepos 1d., o bendradarbystės erdvės prekės ženklo keitimas buvo viena iš susitarimo sąlygų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi