Verslas

2019.06.28 20:38

Maisto ir veterinarijos tarnybos ramina – arbūzuose nitratų neaptikta

ELTA 2019.06.28 20:38

Gavusi vartotojų užklausų, ar arbūzuose nitratų kiekiai neviršija nustatytų didžiausių leistinų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atrinko patikrinti mažmeninės ir didmeninės prekybos įmonėse parduodamų arbūzų mėginių. Ispanijoje, Turkijoje, Graikijoje ir Maroke užaugintų arbūzų mėginiai buvo tirti akredituotoje Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje.

Išanalizavus gautus laboratorinių tyrimų rezultatus, nei viename mėginyje nitratų neaptikta, t. y. atrinktuose mėginiuose nitratų rasta mažiau nei jų aptikimo riba (37 NO3/kg), skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) yra paskelbusi mokslinę nuomonę dėl nitratų daržovėse ir jų poveikio žmonių sveikatai. Išanalizavę daugiau nei 42 tūkstančių tyrimų duomenis iš įvairių Europos Sąjungos valstybių narių, mokslininkai nustatė, kad rizika sveikatai dėl per didelio nitratų kiekio, gauto vartojant vaisius ir daržoves, yra minimali.

Apskaičiuota, kad leistina nitratų paros suvartojimo norma suaugusiam vyrui (sveriančiam 60 kg) yra iki 222 mg, o vaikui (sveriančiam 15 kg) – iki 55 mg. Kasdien su maistu gaunant tokį nitratų kiekį, jokios rizikos sveikatai nenustatyta, teigiama VMVT pranešime.