Naujienų srautas

Verslas2015.07.06 20:46

Lietuvos premjeras mano, kad Graikija liks euro zonoje

BNS 2015.07.06 20:46

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius sako manantis, kad Graikija išliks euro zonoje, nepaisant to, kad šalies gyventojai referendume atmetė kreditorių siūlomas reformas ir taupymo priemones.

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius sako manantis, kad Graikija išliks euro zonoje, nepaisant to, kad šalies gyventojai referendume atmetė kreditorių siūlomas reformas ir taupymo priemones.

„Aš vis dėlto esu optimistas ir manau, kad Graikija nepasitrauks iš euro zonos“, – interviu BNS pirmadienį sakė A. Butkevičius.

Lietuvos vyriausybės vadovo nuomone, mainais už reformas Graikijoje kreditoriai galėtų įšaldyti dalį skolos.

„Derybos turės tęstis, ir aš manau, kad Graikija privalės įgyvendinti struktūrines reformas, ne tik viešajame sektoriuje, bet ir mokesčių politiką pakoreguoti“, – sakė ministras pirmininkas.

„Mano pasiūlymas būtų, kad dalį jiems skolų būtų galima įšaldyti. Čia yra mano samprotavimai, – teigė premjeras. – Galėtų būti įšaldomas koks 100 mlrd. eurų, grąžinimas galėtų prasidėti po penkerių – septynerių metų“.

Lietuva nebuvo prisidėjusi prie ankstesnių paskolų Graikijai, bet dalyvautų derybose dėl naujos paramos.

A. Butkevičiaus teigimu, kreditorių parama Graikijai turėtų būti daugiausia nukreipta ne į socialines išmokas, o investicijas ir gamybą.

Per referendumą sekmadienį 61 proc. graikų atmetė kreditorių reikalavimus tęsti diržų veržimo politiką mainais į finansinės pagalbos paketą. Šis žingsnis smarkiai supurtė Europos akcijų biržas.

A. Butkevičius teigė manantis, kad „referendumas leis šiek tiek paieškoti kitų derybinių pozicijų“.

Pasak jo, Graikijos referendumą lėmė tai, kad būtinų reformų nevykdė ir ankstesnės vyriausybės.

„Ministro pirmininko (Alexio Tsipro) toks elgesys buvo todėl, kad praktiškai kelios prieš tai dirbusios vyriausybės neįgyvendino tam tikrų struktūrinių reformų, nesiėmė mokesčių reformų, valstybės skola didėjo“, – BNS sakė A. Butkevičius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri atstovaus Lietuvai antradienį vyksiančiame neeiliniame viršūnių susitikime dėl Graikijos, savo ruožtu sekmadienio naktį pareiškė, kad „Graikijos referendumas dar labiau komplikavo situaciją“.

„Graikijos vyriausybė, užuot pasakiusi tiesą savo žmonėms, kokios realios tokio sprendimo pasekmės, agitavo juos balsuoti prieš reformas, kurios yra būtinos šalies finansinei padėčiai stabilizuoti“, – sakė D. Grybauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi