Verslas

2015.07.06 19:04

Prezidentė ir finansų ministras Briuselyje tarsis dėl Graikijos skolų krizės

BNS 2015.07.06 19:04

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir finansų ministras Rimantas Šadžius antradienį su kolegomis Briuselyje tarsis dėl Graikijos skolų po referendumo, kuriame graikai nubalsavo prieš taupymo reformų tęsimą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir finansų ministras Rimantas Šadžius antradienį su kolegomis Briuselyje tarsis dėl Graikijos skolų po referendumo, kuriame graikai nubalsavo prieš taupymo reformų tęsimą.

„Apgailestaujame dėl graikų referendumo rezultatų, jie mus neramina, manome, kad jie tik padidino politinės ir ekonominės situacijos neaiškumą. Lauksime konkrečių pasiūlymų iš Graikijos pusės“, – BNS pirmadienį sakė R. Šadžius, kuris antradienį popiet dalyvaus euro zonos finansų ministrų susitikime.

Antradienį Briuselyje rengiamas ir euro zonos viršūnių susitikimas, dalyvauti šiame antradienio vakarą vyksiančiame posėdyje į Briuselį vyksta D. Grybauskaitė.

Anot jos, graikų balsavimas prieš kreditorių reikalaujamas reformas dar labiau komplikavo situaciją. Šalies vadovės teigimu, referendumą surengusi Graikijos kairiųjų vyriausybė nepasakė tiesos žmonėms, agituodama balsuoti prieš reformas, kurios, pasak prezidentės, būtinos finansinei padėčiai stabilizuoti.

„Graikijos referendumas dar labiau komplikavo situaciją. Graikijos vyriausybė, užuot pasakiusi tiesą savo žmonėms, kokios realios tokio sprendimo pasekmės, agitavo juos balsuoti prieš reformas, kurios yra būtinos šalies finansinei padėčiai stabilizuoti“, – sekmadienį teigė D. Grybauskaitė. Jos komentarą BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

Graikijos kairioji vyriausybė stengiasi užsitikrinti finansinės pagalbos paketą, kol į sunkią padėtį patekę šalies bankai nepristigo pinigų, nors sekmadienį graikai įtikinamai atmetė skolintojų reikalavimus dar labiau apkarpyti biudžeto išlaidas.

Anksti pirmadienį buvo paskelbti galutiniai referendumo rezultatai, rodantys, kad 61,31 proc. graikų atmeta kreditorių reikalavimus tęsti diržų veržimo politiką mainais į finansinės pagalbos paketą.