Verslas

2015.07.06 09:17

Traukiasi Graikijos finansų ministras

DELFI.lt 2015.07.06 09:17

Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis savo „Twitter“ paskyroje paskelbė, kad traukiasi iš posto.

Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis savo „Twitter“ paskyroje paskelbė, kad traukiasi iš posto.

„Minister no more!“ (liet. Nebe ministras) rašoma ekonomikos profesoriaus, kuris buvo prikaustęs visą Europą, žinutėje. Savo tinklaraštyje jis aiškina pasitraukimo motyvus.

Pasak jo, „iš karto po referendumo paskelbimo rezultatų, man buvo pranešta, kad tam tikri euro grupės dalyviai ir „partneriai“ informavo apie mano „nedalyvavimą“ jų susitikime ir kad susitikime turėtų dalyvauti ministras pirmininkas, jog būtų pasiektas rezultatas. Dėl šios priežasties aš palieku finansų ministro postą.“

Primename, kad Graikijos žmonės įtikinama 61,31 proc. persvara per sekmadienį vykusį istorinį referendumą tvirtai atmetė naujas griežto taupymo priemones, kurių iš šalies reikalauja ES ir TVF kreditoriai, rodo anksti pirmadienį ryte Vidaus reikalų ministerijos paskelbti oficialūs galutiniai duomenys.

„Taip“ reformoms, kurių mainais į finansinę pagalbą nori šalies kreditoriai, tarė 38,69 Graikijos piliečiai. Aktyvumas plebiscite buvo 62,5 procento. Plebiscite graikai turėjo atsakyti į klausimą, ar nori priimti naujausią savo skolintojų pasiūlymą vykdyti naujas griežto taupymo reformas mainais į finansinės pagalbos paketą, kurio galiojimas baigėsi prieš penkias dienas.