Naujienų srautas

Verslas2019.06.27 10:37

Keturis kartus teistas statybų bendrovės vadovas įtariamas tūkstantinių sumų pasisavinimu

BNS 2019.06.27 10:37

Keturis kartus teistas statybų bendrovės vadovas įtariamas tūkstantinių sumų pasisavinimu, ketvirtadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

BNS žiniomis, tai – įmonės „Dorteka“ direktorius Gediminas Paulavičius.

FNTT baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame aplaidžiai buhalteriją tvarkiusios statybų bendrovės direktorius įtariamas daugiau kaip 65 tūkst. eurų pasisavinimu. 

Tyrimo metu buvo išaiškinta, kad statybų bendrovė buvo įregistruota 2017 metų pavasarį viename iš Kaune esančių daugiaaukščių garažų. Bendrovė įdarbino aštuonis statybininkus, kurie rekonstravo ir pertvarkė anksčiau „Drobės“ gamyklai priklausantį pastatą.

31-erių metų statybų bendrovės direktorius sudarė paslaugų sutartį, kad pastarosios apskaitą tvarkytų audito ir buhalterinės apskaitos paslaugas teikianti bendrovė.

Tačiau jau nuo pat bendrovės veiklos pradžios nebuvo teikiami jokie apskaitos dokumentai, kuriais būtų pagrįsti statybininkams mokami atlyginimai, statybinių medžiagų pirkimas, lėšų panaudojimas.

Po kelių mėnesių audito ir buhalterinę apskaitą tvarkanti bendrovė nutraukė paslaugų teikimo sutartį, argumentuodama tuo, kad statybų bendrovė nesilaikė sutartyje numatytų sąlygų.

Statybų bendrovė tęsė savo veiklą, tačiau jos direktorius ir toliau neteikė jokių duomenų nei mokesčių administratoriui, nei „Sodrai“.

Negavusi duomenų apie darbuotojams išmokėtą darbo užmokestį, „Sodra“ savo iniciatyva visus statybose dirbančius asmenis atleido 2017 metų rugpjūtį. 

FNTT ikiteisminio tyrimo metu atskleidė, kad statybų bendrovės vadovas ne tik netvarkė buhalterinės apskaitos, neteikė duomenų apie jos veiklą institucijoms, bet ir pasisavino daugiau kaip 65 tūkst. eurų.

Tyrimo duomenimis, šios lėšos buvo pervestos į statybų bendrovės sąskaitą ir išgrynintos per pusmetį.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui. Anksčiau teistam kauniečiui dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir aplaidaus apskaitos tvarkymo gresia maksimali dešimties metų laisvės atėmimo bausmė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi