Naujienų srautas

Verslas2019.06.27 10:14

VMI: prašymai skirti dalį pajamų mokesčio paramai kitąmet – tik e. būdu

LRT.lt 2019.06.27 10:14

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad parengė projektą, pagal kurį nuo 2020 metų sausio 1 dienos prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai gyventojai galės pateikti tik e. būdu per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Prašymą bus galima pateikti savarankiškai arba atvykus į bet kurią apskrities valstybinę mokesčių inspekciją. Popieriniai prašymai atsiųsti paštu ar pateikti tiesiogiai VMI nebebus priimami, skelbiama pranešime spaudai.

Tai leis išvengti galimų piktnaudžiavimo atvejų, be to, paskaičiuota, kad dėl šių pasikeitimų administracinė našta gyventojams sumažės daugiau nei 161 tūkst. eurų.

Projektas šiuo metu pateiktas derinimui visuomenei Teisės aktų informacinėje sistemoje. Paramos gavėjai apie numatomus pasikeitimus taip pat bus informuojami el. laiškais. VMI kviečia pastabas ir pasiūlymus dėl projekto pateikti iki liepos 5 d.

„E. prašymas yra greičiausias ir saugiausias būdas skirti paramą. Tai leidžia VMI identifikuoti prašymus teikiančius asmenis, padeda užtikrinti skaidrumą ir tai, kad parama skiriama savanoriškai“, – sako VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Anot jos, VMI kasmet sulaukdavo gyventojų skundų dėl galimai neteisėtai pateiktų prašymų skirti paramą. 2018 m. dėl galimai neteisėtai skirtos 2 proc. paramos Policijos departamentui perduotas 41 skundas, o dėl galimai neteisėtai skirtos 1 proc. paramos – 58 skundai. Siekdama išvengti piktnaudžiavimo atvejų, VMI jau keletą metų nepriimdavo prašymų, jei juos dideliais kiekiais bandydavo pristatyti paramos gavėjai, nenagrinėjami buvo ir pluoštais atsiųsti arba VMI darbuotojui tiesiogiai atnešti prašymai, jeigu kartu su jais nebuvo pridėta atstovavimą kiekvienam gyventojui, kurio prašymas buvo teikiamas, patvirtinantys dokumentai. Paramos teikėjai taip pat buvo informuojami, kad jie skyrė dalį pajamų mokesčio paramai.

Parengtame projekte taip pat numatyta, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, bus galima skirti iki 1,2 proc. pajamų mokesčio, politinėms partijoms – iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc. (pernai paramos gavėjams buvo galima skirti iki 2 proc. pajamų mokesčio, politinėms partijoms – iki 1 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 1 proc.). Paramai skiriamos pajamų mokesčio dalys keičiasi atsižvelgiant į šiais metais dėl mokesčių reformos išaugusį darbo užmokestį neatskaičius mokesčių ir pasikeitusį gyventojų pajamų mokesčio tarifą. Pažymima, kad gyventojų paramai skiriama pajamų suma dėl to nesumažės, jos vertė paramos gavėjams išliks tokia pati.

Pernai daugiau nei 531 tūkst. gyventojų paramai skyrė per 17,6 mln. eurų, iš jų 1 mln. eurų – politinėms partijoms. Profesines sąjungas ar jų susivienijimus praėjusiais metais parėmė daugiau nei 7,5 tūkst. gyventojų. Jie 411 profesinių sąjungų ar profesinių sąjungų susivienijimų skyrė daugiau nei 192 tūkst. eurų paramos. 2018 m. prašymus dėl paramos skyrimo e. būdu pateikė 69 proc. gyventojų. Kiekvienais metais tokių gyventojų gretos vis didėja: 2017 m. e. būdu prašymus VMI pateikė 67 proc. gyventojų, 2016 m. – 64 proc.

VMI primena, kad pajamų mokesčio dalį vienu prašymu galima skirti ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui. Maksimalus laikotarpis yra 5 metai (pastarieji praėję kalendoriniai metai ir ateinantys 4 metai). VMI gyventojų paramą organizacijoms perveda iki lapkričio 15 d. Sužinoti apie paramos pervedimą (su nurodytu paramos gavėju bei jam pervestą konkrečią sumą) gyventojai gali rasti prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), pasirinkę EDS funkcijos -> Pranešimas mokėtojui -> Peržiūra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi