Verslas

2019.06.25 18:52

Dvi Joninių pusės pajūryje: gelbėtojams – įtampos pilnos dienos, verslininkams – rekordiniai pelnai

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.25 18:52

Ilgasis savaitgalis į pajūrį priviliojo minias poilsiautojų, todėl darbo gelbėtojams netrūko. Palangoje jie ištraukė penkis skendusius žmones. Visi jie buvo išgėrę ir maudėsi kabant draudžiančiai tai daryti raudonai vėliavai. Tuo metu verslininkai trina rankomis: ir maisto, ir apgyvendinimo paslaugas teikiantys palangiškiai tokių gerų Joninių nepamena.

Poilsiautojai šiemet atostogų sezoną pradėjo anksčiau, nes dažniausiai poilsiautojai pajūryje pasipildavo po Joninių. Šiemet rankomis trina verslininkai. Kavinės buvo pilnos. Pastebima, kad lietuviai ieško žuvies, įdomesnių mėsos patiekalų, o šaltibarščius ir cepelinus renkasi užsieniečiai: rusai, latviai, estai.

„Krūvį atlaikėme nepavydėtiną, daug žmonių, visi nuostabūs. Šiais metais pasikeitė žmonės – labai mandagūs, labai kultūringi, padavėjoms be proto dosnūs, padavėjai rankomis plodavo“, – pasakoja kavinės Palangoje administratorius Kęstutis. 

Būsto nuomotojai atviri: tokių gerų Joninių nepamena. Kambarių kainos jau pasiekė vidurvasario lygį, o ir poilsiautojai atvažiuoja nebe savaitgaliui, o bent savaitei.

„Viešbučiai buvo visi užimti, privatus sektorius visada pasiūlys žmonėms, kur apsistoti, gal vieta nebus prie jūros, bet Palanga yra pakankamai didelė, mes galim apgyvendinti visus. Kainos dabar siekia liepos mėnesio vidurkį – žmogui nuo 15 eurų galima apsistoti butuose, kambariuose“, – tikina „Palangos rūpestėlio“ valdybos pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė.

Liepą ir rugpjūtį geriausi nakvynių pasiūlymai jau išgraibstyti, tačiau laisvų kambarių dar bus galima rasti.

Antradienį po šventinio savaitgalio gelbėtojai sako, kad ši diena lyginant su ilguoju savaitgaliu – tikras poilsis, nes besimaudančių nedaug. Per Jonines paplūdimius žmonės buvo nugulę taip, kad gelbėtojai su keturračiais pravažiuoti negalėjo – visur teko plaukti.

„Buvo iškelta raudona vėliava, bangavimas viršijo tris balus, buvo pavojingos srovės, tai darbo turėjome sočiai, ištraukėme penkis žmones, vieną turėjome iš viso gaivinti, galvojome, kad neatgaivinsime, bet atgaivinome. Visi jie buvo apsvaigę nuo alkoholio“, – teigia Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas. 

Atgaivinti poilsiautojai gavo ir po du protokolus: už maudymąsi, kai tai draudžiama, ir už pasirodymą girtam, viešoje vietoje. Neblaivių prie jūros buvo tiek, kad policija vos spėjo rašyti baudas.

Žinios. Rusija grįžta į Europos Tarybą: Zelenskis nusivylęs, Ukrainos delegacija stabdo darbą ir sprendimą skųs
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt