Verslas

2019.06.25 15:13

Seime uždegta žalia šviesa prievolei darbo skelbimuose nurodyti atlyginimo dydį

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.06.25 15:13

Seime ir toliau kelią skinasi Darbo kodekso pataisa, kuria siekiama darbdavį įpareigoti darbo skelbime nurodyti informaciją apie siūlomą atlyginimą.

Antradienį Seime svarstymui pristatyta darbo kodekso pataisa, kuria norima įpareigoti darbdavį darbo skelbimuose nurodyti darbo užmokestį arba jo intervalą.

Po svarstymo buvo pritarta tokiam siūlymui. Iš viso balsavo 95 Seimo nariai. Už balsavo 79 Seimo nariai, prieš – 5, dar 11 susilaikė.

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijoje narystę stabdantis parlamentaras Rimantas Jonas Dagys Seime teigė Socialinės apsaugos ir darbo komitete tokiai Darbo kodekso pataisai buvo pritarta, todėl jis tą ragina padaryti ir Seimo posėdyje.

Socialinės apsaugos ir darbo komiteto narys Tomas Tomilinas taip pat ragino balsuoti už tokį įstatymo projektą. „Tai labai nesudėtingas įstatymas, kuris gali iš esmės padėti darbo rinkoje už savo interesus kovojantiems žmonėms. Žmogui, kuris ateina į darbo pokalbį, reikia žinoti priedinę informaciją, dėl darbo užmokesčių“, – sako T. Tomilinas bei priduria, kad tai niekaip nepakenks sąžiningiems darbdaviams.

„Net mūsų kaimynai latviai jau pasuko tokiu keliu. (...). Šiai darbo kodekso pataisai pritarė ir Trišalė taryba. Turime padaryti viską, ką galime, kad žmogus išsiderėtų geresnį atlyginimą. (...) Turime sukurti tokias sąlygas, kai derybinių pozicijų stiprumas yra maksimaliai išlygintas. Puikiai suprantame, kad žmogus visada yra silpnesnė derybų pusė, tai pasako ir pats darbo kodeksas. Tačiau, ką galime padaryti, tai pagerinti žmonių pozicijas didinat informaciją“, – sako T. Tomilinas.

Anot jo, tokia įstatymo pataisa taip pat prisidėtų prie šešėlio mažinimo šalyje.

Seimo narys Vytautas Bakas posėdyje minėjo, kad įstatymo projektas būtų naudingas šimtas tūkstančių žmonių, kuriems būtų sudarytos lygios sąlygos darbo rinkoje.

„Įstatymas leistų demonstruoti daugiau pagarbos samdomiems darbuotojams. Sutaupytų jų laiką. Žmonės išanalizavę skelbimus galėtų pasirinkti. Tai taip pat pagerintų derybų kultūrą bei praturtintų mūsų žmones. Tai yra teisė į informacija“, – vardijo V. Bakas.

Pritarė ne visi

Tokiai įstatymo pataisai pritarė ne visi Seimo nariai. Liberalas Simonas Gentvilas pastebi, kad ekonomikos kamuolys šiuo metu yra darbuotojų pusėje.

„Atlyginimai privačiame sektoriuje praėjusiais metais augo vien 10–11 proc. Vertinant Europos Sąjungos (ES) šalis, nominalus atlyginimas Lietuvoje augo sparčiausiai per pastaruosius 15 metų. Kalbėti, kad darbuotojai yra engiami ir jiems reikia kažkokių derybinių sąlygų, yra atėję iš senesnių laikų ir tai klaidinga“, – mano S. Gentvilas.

Anot jo, valdantieji per daug akcentuoja, kad verslas engia darbuotojus. Priešingai, verslininkai medžioja darbuotojus ir siūlydami didesnes algas bando juos pervilioti. „Nustokime kalbėti apie dalykus, kurių neįmanoma pritaikyti. Tipinis darbdavys įrašys į darbo skelbimą, kad atlyginimas siūlomas nuo kažkokios sumos ir derybos prasidės nuo jos. Tuo metu konkretus darbuotojas atsineš konkrečią kvalifikaciją, patirtį, socialinį tinklą, kuris bus įvertintas darbdavio. Dirbtinai įvedant darbo užmokestį – nepadėsi darbuotojui“, – įsitikinęs S. Gentvilas.

Pasiūlymą vertina kritiškai

Pramoninkų konfederacijos viceprezidentas Jonas Guzavičius sako, kad tai būtų perteklinė priemonė.

„Darbdaviui visiškai nieko nereiškia parašyti didesnį atlyginimą. Tačiau per pirmus tris mėnesius atlyginimas visada būna mažesnis, o vėliau jis yra pakeliamas, jei darbuotojas turi reikiamą kvalifikaciją“, – sako J. Guzavičius.

Jis įsitikinęs, kad tokio įstatymo pakeitimo nereikia, kadangi nesvarbu, kokia yra darbo vieta, darbuotojo atlygis, priklausomai nuo jo gebėjimų, gali labai stipriai skirtis, todėl negalima nustatyti tikslaus atlygio.

Tuo metu „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis taip pat mano, kad toks įpareigojimas būtų papildoma reguliacinė priemonė darbdaviams, tačiau vargu ar keistų darbo užmokesčio arba atlyginimo augimo tendencijas Lietuvoje.

Anot ekonomisto, siūlomas atlygis neatskleidžia visų naudų, kurias darbuotojas gali gauti iš darbdavio, bei pridūrė, kad prieš dvejus metus priimtas įstatymas viešai skelbti įmonių vidutinį atlyginimą turėjo gerokai didesnę įtaką darbuotojų lūkesčiams ir derybinei galiai nei dabartinis siūlymas.