Naujienų srautas

Verslas2019.06.25 10:59

„Swedbank“: būsto paskolos sutartis jau galima pasirašyti su „Smart-ID“

LRT.lt 2019.06.25 10:59

„Swedbank“ pristatė galimybę interneto banke būsto paskolos sutartis pasirašyti ir išankstinius paskolos grąžinimus atlikti su kvalifikuota elektroninio parašo programėle „Smart–ID“. Iki šiol besiskolinantys būstui tai galėjo atlikti naudodamiesi mobiliuoju elektroniniu parašu ir el. tapatybės kortele, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Programėlė „Smart-ID“ yra dažniausiai naudojama prisijungimo prie interneto banko priemonė. Beveik 63 proc. arba daugiau nei 575 tūkst. mūsų banko klientų šiuo metu prie savo el. bankininkystės paskyros jungiasi su „Smart-ID“ programėle. Todėl siekėme šią populiarią jungimosi priemonę pritaikyti būsto paskolų klientų reikmėms“, – sako „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas Pavel Ladziato.

Pasak jo, naudodamiesi interneto banku klientai gali ne tik pasirašyti naujas būsto finansavimo paskolas, bet ir administruoti jau pasirašytas sutartis, atlikti išankstinius paskolos grąžinimus. Pristačius galimybę sutartis pasirašyti naudojant kvalifikuotą „Smart–ID“, nuotoliniu būdu pasirašomų sutarčių kiekis išaugo nuo 6 proc. iki 47 proc.

„Pastebime tendenciją, kad išankstine paskolos įmokų grąžinimo galimybe pasinaudoja nemaža klientų dalis. Per mėnesį interneto banke maždaug 500 klientų atlieka dalinį paskolos grąžinimą, taip susimažindami įmokas. Pilną paskolos grąžinimą nuotoliniu būdu anksčiau numatyto laiko atlieka maždaug 100 klientų per mėnesį“, – pažymi P. Ladziato.

Kaip pastebi „Swedbank“ atstovas, perkant būstą ir tvarkant būsto paskolos reikalus nemažai formalumų galima atlikti nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, tokiu būdu galima įregistruoti nuosavybės teisę į įgytą turtą, gauti pažymą hipotekos sutarčiai sudaryti ir teismo leidimą įkeisti būstą. Internetu taip pat galima apdrausti įkeičiamą turtą.

Realus būsto pirkėjo dalyvavimas reikalingas atliekant tik du būsto įsigijimo žingsnius – pasirašant būsto pirkimo-pardavimo sutartį ir pas notarą patvirtinant hipotekos sutartį bei ją užregistruojant hipotekos registre.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi