Verslas

2019.06.21 12:04

Pajūryje per Jonines bus kur apsistoti: verslininkai suskubo pasirūpinti verslo liudijimais

LRT.lt2019.06.21 12:04

Pajūrio kurortuose ir Klaipėdoje sparčiai auga apgyvendinimo paslaugų verslo liudijimų populiarumas, pastebi Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija.

Birželio 21 d. duomenimis, juos įsigijo 2876 gyventojai – 24 proc.  proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, o palyginus su 2017 m. jų skaičius išaugo net 40 proc. Didžiausias augimas, lyginant šiuos ir praėjusius metus, fiksuojamas Klaipėdoje – 33 proc., Neringoje ir Palangoje – po 15 proc. Vien per keturias šios savaitės dienas verslo liudijimus papildomai įsigijo apie 200 šalies gyventojų, siūlančių apgyvendinimą Palangoje, Šventojoje, Neringoje ir Klaipėdoje. 

„Verslininkai kurortuose, laukdami vasarotojų antplūdžio, prieš Jonines įprastai suskumba pasirūpinti verslo liudijimais – ši vasara ne išimtis. Pastebima, kad ypač noriai savo nuomojamas patalpas jie žymi VMI lipdukais „Mano pasirinkimas – sąžininga paslauga“, – sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

Be įsigijusiųjų verslo liudijimus bei įmonių, teikiančių šias paslaugas, dalis pajūrio kurortų bei Klaipėdos m. gyventojų būstus nuomoja sudarę sutartis su nuomininkais.

VMI turimais duomenimis, savarankiškai papildomas nuomos pajamas už 2018 m. deklaravo per 3 tūkst. Palangos, Neringos ir Klaipėdos miestų savivaldybių gyventojų (deklaruota bendra pajamų suma – 14,9 mln. eurų; palyginus su 2017 m., ji išaugo apie 2,2 mln. eurų).

Be to, pajūrio kurortų ir Klaipėdos m. įmonės ir individualią veiklą vykdantys gyventojai, kuriems 1337 gyventojai nuomojo turimas patalpas, už 2018 m. deklaravo bendrai apie 10,2 mln. eurų išmokų sumą; palyginus su 2017 m., ši suma išaugo apie 2,7 mln. eurų.

Klaipėdos AVMI primena, kad gyventojai gyvenamosios paskirties patalpas kitiems gyventojams gali nuomoti įsigiję „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“, o teikti kitas apgyvendinimo paslaugas – „Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių paslaugos) teikimas“ ir „Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos) teikimas“ verslo liudijimus bei iš anksto sumokėję savivaldybių nustatytą fiksuotą gyventojų pajamų mokestį (GPM). Nekilnojamojo turto nuoma su individualios veiklos pažyma negalima.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt