Naujienų srautas

Verslas2019.06.20 16:54

Iš posto besitraukiantis Pulkauninkas: nejaučiau politinio palaikymo

atnaujinta 17.48

Iš posto pasitraukiantis Valstybinių miškų urėdijos vyriausiasis urėdas Marius Pulkauninkas teigia, kad tokį sprendimą priėmė nematydamas politinio palaikymo.

„Pagrindinė priežastis yra supratimas, kad nėra politinio palaikymo tiems darbams, kurie yra daromi, bendrai visos urėdijos įmonės ir mano darbams, man pačiam kaip vadovui“, – BNS sakė nuo 2018 metų kovo urėdijai vadovaujantis 41-erių M. Pulkauninkas.

„Šiandien pateikiau siūlymą penktadienį nutraukti sutartį šalių sutarimu, ministras tam pritarė“, – pridūrė jis.

M. Pulkauninkas pripažino, kad jo sprendimui įtakos turėjo ir trečiadienį Vyriausybės priimtas sprendimas valstybinių miškų medieną laikinai parduoti iki 20 proc. pigiau. 

„Vertinčiau, kad tai yra vienas iš nepalaikymo elementų visos įmonės veiklos“, – tvirtino M. Pulkauninkas.

Trečiadienį portalui 15min jis sakė, kad šis Vyriausybės sprendimas valstybei gali kainuoti 68 mln. eurų, o naujos pirkimo taisyklės yra labiausiai naudingos medienos supirkėjams.

„Iš viso kaina gali kristi 40 procentų ir toks mažėjimas atsilieps mūsų veiklai“, – 15min sakė M. Pulkauninkas. Jis pridūrė, kad po šio sprendimo valstybė negali tikėtis dividendų iš urėdijų.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika BNS patvirtino, kad M. Pulkauninkas traukiasi šalių susitarimu. Anot ministro, Aplinkos ministerija žada penktadienį išplatinti pranešimą spaudai.

Pasak jo, Aplinkos ministerija žada penktadienį išplatinti pranešimą spaudai.

„Aš pakankamai su juo gerai sutariau. (...) Tikrai dirbome konstruktyviai, bet tiesiog atėjo laikas. Tai yra dveji metai, pakankamai nemažai, buvo įtemptas etapas. Aš jį pakankamai gerbiu kaip vadovą, kaip kolegą. (...) Bet vėlgi turime įvertinti ne tik tas aplinkybes, kurios pozityvios“, – portalui alfa.lt kalbėjo aplinkos ministras.

Vyriausiasis urėdas sakė suprantantis, kad naujos pirkimo taisyklės labiausiai naudingos medienos supirkėjams.

Vyriausybė trečiadienį leido laikinai iki 20 proc. sumažinti valstybinės medienos kainą aukcionuose, nors Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) perspėjo dėl galimų nuostolių, o Konkurencijos taryba – dėl konkurencijos sumažėjimo.

STT nurodė, kad itin pigiai parduodant medieną, tai gali lemti valstybės nuostolius. Tokie siūlymai, anot STT, gali būti naudingi atskiroms interesų grupėms.

Seimo opozicijos atstovai taip pat, teigė, jog nauja tvarka sudaro sąlygas stambiesiems perdirbėjams pigiai pirkti perteklinius kiekius medienos ir juos perparduoti.

BNS žiniomis, dėl M. Pulkauninko prieš kurį laiką kilo nepasitenkinimas ir tarp valdančiųjų, ir tarp opozicijos, nes stringa urėdijos būstinės perkėlimas, urėdijos kolektyvas galutinai nesusiformavęs, trūksta kompetencijos ir profesionalumo.

M. Pulkauninkui pagal susitarimą greičiausiai priklausys dviejų mėnesių išeitinė kompensacija, BNS teigė šaltiniai.

Naujas urėdijos vadovas turėtų būti renkamas konkurso būdu.

M. Pulkauninkas urėdijai vadovauja nuo 2018 metų kovo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi