Naujienų srautas

Verslas2019.06.20 12:54

„Amber Grid“: pastebimai išaugo dujų srautas į Latviją

BNS 2019.06.20 12:54

Gamtinių dujų srautas į Latviją antrąją birželio savaitę viršijo dujų suvartojimą Lietuvoje ir tranzito iš Rusijos į Kaliningradą srautus, teigia Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorė „Amber Grid“.

Per savaitę per Lietuvą į Latviją ir Estiją vidutiniškai transportuota 56,5 gigavatvalandės (GWh) dujų per parą, importuojant jas daugiausiai per Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą, – beveik tris kartus daugiau nei pernai tuo pačiu metu, kai į kitas Baltijos šalis vidutiniškai buvo transportuojama 19,3 GWh dujų per parą.

„Amber Grid“ nurodo, kad dėl didelės konkurencijos tarp dujų tiekimo šaltinių, per SGD terminalą importuojamomis dujomis pastaruoju metu ypač intensyviai naudojasi visos Baltijos šalys. 

„Sukurta patogi infrastruktūra leidžia rinkos dalyviams pirkti ir transportuoti dujas iš skirtingų tiekimo šaltinių už mažesnę kainą ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių vartotojams“, – pranešime teigia „Amber Grid“ vadovas Saulius Bilys.

„Amber Grid“ duomenimis, užsakymai rodo, kad panaši situacija turėtų išlikti visą vasaros sezoną, kai srautai Latvijos kryptimi padidėja dėl sezoniškai mažesnių kainų ir galimybės dujas laikyti Inčukalnio dujų saugykloje.

Didėjant SGD konkurencingumui, palankiomis kainomis naudojasi Latvijos bei Estijos vartotojai, todėl dujos vis dažniau nukreipiamos šiaurės kryptimi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi