Verslas

2015.07.02 18:32

A. Butkevičius: situaciją pieno ūkyje gali padėti išspręsti ilgalaikės sutartys

ELTA 2015.07.02 18:32

Ketvirtadienį premjeras Algirdas Butkevičius sukvietė pieno perdirbimo įmonių vadovus, Žemės ūkio rūmų atstovą, žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę dėl situacijos pieno ūkyje.

Ketvirtadienį premjeras Algirdas Butkevičius sukvietė pieno perdirbimo įmonių vadovus, Žemės ūkio rūmų atstovą, žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę dėl situacijos pieno ūkyje.

Premjeras priminė, jog, sprendžiant pieno supirkimo kainų mažėjimo klausimą, Vyriausybės iniciatyva buvo priimtas įstatymas, reglamentuojantis pieno pardavėjų ir pirkėjų sutartinius santykius, o sprendžiant problemą dėl superkamo pieno kiekio būtinos ilgalaikės sutartys.

„Įgyvendinant įstatymo nuostatas, turės būti nustatytas aiškus pagrindas, kada galima keisti pieno supirkimo kainas. Įstatymas įsigalios nuo 2015 m. rugpjūčio 1 d., ruošiami įstatymą įgyvendinantieji teisės aktai. Šiandien kalbėta ir apie spotinio pieno supirkimo klausimą, jis sudaro apie 10–15 proc. viso pieno. Kad ūkininkams nereikėtų jo išpilti, būtina turėti ilgalaikes pieno supirkimo sutartis su pieno perdirbėjais. Deja, iki šiol didžioji dalis pasirašomų sutarčių yra trumpalaikės. To neretai nori patys ūkininkai, nes tikisi, kad kitą mėnesį pieno supirkimo kaina didės. Tačiau akivaizdu, kad vėliau atsiranda kita problema – dalies pieno perdirbėjai nėra įsipareigoję supirkti, ir pieną tenka tiesiog išpilti“, – sako premjeras.

Anot Vyriausybės vadovo, šią situaciją galima išspręsti tik siekiant daugiau ilgalaikių sutarčių tarp pieno kooperatyvų ir pieno perdirbimo gamyklų.

„Iš pieno perdirbėjų išgirdau pažadą didinti ilgalaikių sutarčių skaičių. Tuo metu ūkininkams rūpi pieno kaina, tad į sutartis turėtų būti įrašomi ir aiškūs pieno kainos formavimo principai“, – sako Ministras Pirmininkas.