Verslas

2015.07.02 17:38

Areštuotas visas „Air Lituanicos“ turtas

BNS 2015.07.02 17:38

Teismas nutarė areštuoti visą Vilniaus savivaldybės netiesiogiai valdomos ir bankrutuojančios oro bendrovės „Air Lituanica“ turtą ar pinigines lėšas. 

Teismas nutarė areštuoti visą Vilniaus savivaldybės netiesiogiai valdomos ir bankrutuojančios oro bendrovės „Air Lituanica“ turtą ar pinigines lėšas. 

Vilniaus apygardos teismas liepos 1-ąją sprendimą priėmė Vilniaus šilumos tinklų prašymu, nes oro bendrovė jau pakankamai ilgai neatsiskaito, skolos suma yra didelė. Teismas taip pat sustabdė „Air Lituanicos“ turto išieškojimą ir realizavimą pagal teismų ir kitus sprendimus.

Laikinas turto areštas galios, kol teismas išnagrinės Vilniaus šilumos tinklų ir „Air Lituanica“ direktoriaus Nerijaus Juknos prašymą iškelti pastarajai bankroto bylą.

Birželio pabaigoje įmonės kreditoriai nutarė nepradėti bendrovės bankroto procedūros ne teismo tvarka – prieš šį siūlymą balsavo tik vienas kreditorius – Vilniaus šilumos tinklai, turintys 27,78 proc. balsų. N. Jukna tuomet sakė apgailestaujantis dėl to, nes neteisminė procedūra būtų buvusi aiškesnė ir skaidresnė. Po tokio sprendimo jis ketino kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo.

„Air Lituanica“ apie stabdomą veiklą pranešė gegužės 22 dieną, o po savaitės pranešė ketinanti inicijuoti bankrotą.

Vilniaus savivaldybės duomenimis, „Air Lituanica“ pernai patyrė 10,27 mln. eurų grynųjų nuostolių – beveik dukart daugiau nei 2013 metais, kai patirta 5,19 mln. eurų nuostolių. Bendrovės pajamos pernai padidėjo 70,2 proc. iki 6,4 mln. eurų.

Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.