Naujienų srautas

Verslas2019.06.20 10:50

Išsprendus teisinius ginčus, pradedama Kauno sporto halės rekonstrukcija

BNS 2019.06.20 10:50

Išsprendus teisinius ginčus dėl techninio prižiūrėtojo, pradėta Kauno sporto halės rekonstrukcija, ketvirtadienį pranešė Kauno miesto savivaldybė.

Darbus planuota pradėti maždaug prieš mėnesį, tačiau to padaryti nepavyko, nes bendrovė „Archiplanas“ apskundė 7 tūkst. eurų vertės techninės priežiūros paslaugos konkursą, pirktą per Centrinę perkančiąją organizaciją, o teismas nusprendė taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

Tuomet savivaldybė skelbė, jog jos atstovams „abejonių sukėlė motyvai, slypintys už sprendimo skųsti mažos vertės viešąjį pirkimą, ir skundą pateikusios bendrovės „Archiplanas“ artimos sąsajos su rangovu „Versina“.

Techninės priežiūros paslaugos konkursą laimėjo bendrovė „Inžinerinė vizija“.

Kauno savivaldybė BNS ketvirtadienį informavo, jog šiuo metu apsaugos priemonės jau yra panaikintos, o skundas – atmestas.

Už 9,3 mln. eurų sporto halę rekonstruoja bendrovė „Versina“. Visus darbus planuojama užbaigti kitų metų vasaros pradžioje. Šį laikotarpį halė bus uždaryta.

Po atnaujinimo pastato plotas padidės 1,5 tūkst. kvadratinių metrų, salėje bus įrengtos teleskopinės tribūnos, jas bus galima stumdyti.

„Iki šiol buvo viena didelė salė, kur galėjo vykti tik vienas renginys. Ateityje jos funkcionalumas bei galimybės smarkiai išsiplės. Numatyta įrengti teleskopines tribūnas, kurios, prireikus, galės būti išskleistos, o jas sustūmus į vietas, salės grindų plotas padidės apie 800 kvadratinių metrų. Taip pat bus įrengti laiptai ir liftas į antrą aukštą“, – savivaldybės pranešime cituojamas Sporto halės kapitalinio remonto projektą parengęs architektas Marijus Preisas.

Halėje taip pat bus įrengta vieta barui, kavinei bei erdvės ekspozicijoms. Pastate bus atnaujinta gaisrinė sauga, inžinerinės sistemos.

Atsisakoma pakabinamų dujinių šildytuvų, iš esmės pertvarkoma pastato šildymo ir ventiliacinė sistema. Halė bus apšiltinta, pakeisti langai.

Antrajame aukšte bus įrengtos šešios universalios patalpos po 50 kvadratinių metrų, taip pat multifunkcinė patalpa su transformuojamomis pertvaromis. Joje gali būti įrengtas baras, kavinė, drabužinės, ekspozicijos, čia bus ir dalis stacionarių tribūnų.

Kauno sporto halė, drauge su kitais prie Ąžuolyno esančio sporto komplekso statiniais, pripažinta nacionaline kultūros vertybe. Per šią rekonstrukciją bus stengiamasi kiek įmanoma atkurti autentišką halės vaizdą, atkuriant 1962 metais vykdytos rekonstrukcijos metu sunaikintas detales.

„Vykdant fasado atnaujinimo darbus, numatyta pasitelkti 1938 metais parengtą projektą ir ikonografinę medžiagą, kad būtų maksimaliai tiksliai atkurtos autentiškos detalės – langai, įėjimai, stogas. Projekte numatyta demontuoti viršutinį antstatą su švieslangiais, kuris suprojektuotas ir įrengtas sovietmečiu, bet beveik nebuvo naudojamas pagal paskirtį. Taip pat neliks vakarinio įėjimo tambūro, kurio nebuvo ir pačioje pradžioje, pastačius Sporto halę“, – sako architektas.

Kauno sporto halė per pusmetį pastatyta 1939 metų Europos vyrų krepšinio čempionatui. Joje buvo įrengta 11 tūkst. žiūrovų vietų, iš jų 3,5 tūkst. – sėdimos. 

1958–1962 metais halė kapitaliniai suremontuota.

Nuo 1983 metų sporto halė su lengvosios atletikos ir futbolo stadionu sudaro vieną kompleksą, jis 1993 metais pavadintas Stepono Dariaus ir Stasio Girėno sporto centru. 2007 metais Kauno sporto halė įrašyta į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. 

S. Dariaus ir S. Girėno stadione šiuo metu taip pat vyksta atnaujinimo darbai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi