Verslas

2019.06.20 11:36

Lazdynų baseino statybos beveik įpusėjo: tikimasi, kad duris atvers kitąmet, bet tiksli data – neaiški

atnaujinta 12.14
Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2019.06.20 11:36

Lazdynų baseino statybvietėje jau atlikti apie 40 proc. reikalingų darbų ir bent kol kas darbai nuo grafiko neatsilieka, ketvirtadienį žurnalistams tvirtino Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Vis dėlto paklaustas, kada tiksliai turėtų būti atidarytas naujasis baseinas, nei meras, nei statybų bendrovės vadovas Vytas Lopinys tikslesnės datos nurodyti nepanoro.

„Atidarymas bus kitais metais. Mėnesio dabar tiksliai nenoriu, negaliu pasakyti, bet tikrai kitais metais suplanuotas atidarymas ir tikiu, kad tai būtų ne metų pabaiga“, – juokėsi R. Šimašius.

Jo teigimu, šiok toks pirminis atslikimas buvo, tačiau dabar darbai jau vyksta pagal grafiką: „Viskas vyksta laiku, dalykiškai ir gerai. Prieš metus turėjome rimtą iššūkį, kurį turėjome išspręsti. Pas mus savivaldybėje yra monitorius, kuriame iš čia esančių kamerų viską rodo. Darbai tikrai vyksta. Gal kartais žmonėms sunku pamatyti, kas ten viduje, bet vyksta daug technologinių procesų.“

Tos pačios pozicijos laikėsi ir V. Lopinys: „Kitais metais. Dienos ir mėnesio nenorėčiau apibrėžti. Tikimės, kad, jeigu nebus nenumatytų situacijų, pirmoje metų pusėje. Žinoma, stengsimės kuo anksčiau tai padaryti.“

V. Lopinio teigimu, šiuo metu jau atlikti visi pamatiniai darbai ir jau pradedamos statyti sienos bei montuojamas stogas.

„Sumontavus stogą, pereisime prie kitos stadijos. Po kelių mėnesių atvirų stogo konstrukcijų jau iš esmės neturėtume turėti“, – teigė V. Loponys.

Jo tvirtinimu, tokio modernaus baseino šiuo metu neturi ne tik Lietuva, bet ir visa centrinė Europa.

„Žodis „olimpinis“ viską atspindi. Tai aukščiausius standartus atitinkantis baseinas [...], kuriame bus galima organizuoti  įvairaus lygio varžybas, nuo regioninio iki aukščiausio lygmens. Tai vienas momentas. Antras momentas – jo dydis“, – atkreipė dėmesį V. Lopinys.

Naujajame Lazdynų baseine bus įrengti du plaukimo baseinai – 50 ir 25 metrų ilgio. 50 metrų ilgio baseinas bus ir 25 metrų pločio, jame bus 10 takelių. Be to, baseino dugnas bus kilnojamas ir šį baseiną bus galima perskirti per pusę, tad skirtingose baseino dalyse netrukdomi galės treniruotis skirtingų vandens sporto šakų atstovai ar plaukioti atėję žmonės.

Paklaustas, kiek laiko baseinas turėtų tarnauti, V. Lopinys atsakė trumpai: „Tikrai ilgai.“ Jo aiškinimu, vien konstrukcijoms suteikiama 25 metų garantija, tačiau tai tėra garantinis periodas. Pats statinys ir naudojamos naujos technologijos turėtų tarnauti ilgiau.

Komentuodamas situaciją dėl ieškomo administratoriaus, Vilniaus miesto meras nurodė, kad konkursai tebevyksta: „Atranka tebevyksta. Manau, kad viskas yra gerai. Tikrai yra susidomėjusių ir norinčių.“

Būsimas baseinas bus valdomas koncesijos būdu – naujasis operatorius turės užtikrinti tinkamą infrastruktūros valdymą, jam bus perduotas daugiafunkcinio centro administravimas, techninė priežiūra, automobilių stovėjimo aikštelės priežiūra.

Operatorius taip pat turės įsipareigoti atlikti patalpų apdailos, remonto, montavimo, priežiūros darbus.

Konkurso laimėtojas teiks ne tik viešąsias paslaugas, bet galės organizuoti ir komercinę veiklą, kurti naujas darbo vietas. Koncesijos sutartis bus sudaryta iki 14 metų laikotarpiui.

Bendra projekto vertė siekia 21,8 mln. eurų. Projektas padengtas naudojant ES ir valstybės biudžeto, savivaldybės biudžeto bei valstybės investicijų programos lėšas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.