Naujienų srautas

Verslas2019.06.19 21:58

Kėdainių savivaldybės pirkinys kelia klausimų: laivas yra, bet nėra kur plaukti

Naujausių laikų istorijoje agurkų šventėmis garsėjančius Kėdainius išgarsino ir pagal seniausio Lietuvoje rasto Merkinės laivo pavyzdį pastatyta vytinė. Planuota, kad ji plaukios Nevėžio upe, bet toje vietoje nėra laivakelio. Jei atsakingos institucijos netenkins Kėdainių valdžios prašymo įtraukti maždaug trijų kilometrų ruožą į vietinės reikšmės vandens kelių sąrašą, laivą planuojama atiduoti krašto muziejui edukacinei veiklai.

Vieną naujausių Kėdainių rajono savivaldybės pirkinių – pagal seniausio Lietuvoje rasto Merkinės laivo pavyzdį atkurtą vytinę jau sūpuoja Nevėžio vandenys.

Laivadirbys Darius Petkevičius sako senokai svajojęs tokią pastatyti. Svajonė išsipildė, bet plaukti laivas negali – nėra laivakelio. Kada bus sutvarkyti dokumentai ir kelių kilometrų atkarpoje ties Kėdainiais įrengtas laivakelis, belieka laukti. Vienu metu į kelionę galėtų leistis 12 žmonių.

Už darbą meistras neėmė pinigų, tai – jo dovana kėdainiškiams. O savivaldybei 12 tūkstančių eurų atsiėjo medžiagos. Laivui pastatyti prireikė 40 litrų pušies deguto, 10 kilogramų pakulų ir apie 60 kilogramų didžiųjų vinių.

Naujai išrinktoji rajono valdžia sako idėja gera, belieka sutvarkyti dokumentus.

„Laukiam kol laivas bus sertifikuotas, tuo apsiėmė pats Darius Petkevičius. Į susisiekimo ministeriją duotas yra prašymas, kad įteisinti šią Nevėžio atkarpą į vietos vandenų reikšmės kelius, kad būtų galima naudotis šia Nevėžio atkarpa šio laivo plaukimui“, – teigia Kėdainių r. savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis.

Kol bus galima vytine plaukti, ji perduota krašto muziejui. Muziejininkai sako laivas pasitarnaus pristatant Kėdainių laivybos istoriją. Juk kadaise Nevėžiu iki Nemuno, juo žemyn, per Kuršių marias į Karaliaučių ir atgal plaukiojo vytinės, vadinamieji baidokai. Jais pirkliai gabendavo krovinius.

Apžiūrėti vietos įžymybe tapusio laivo jau traukia turistai ir patys kėdainiškiai.

Plačiau – reportaže nuo 28.06 min.

Panorama. Nauji kovos su šešėliu ginklai: Vyriausybė nusitaikė į statybų, turgaus ir automobilių pardavimo sektorius
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi