Verslas

2019.06.19 15:41

Skvernelis apie Latvijos ir Estijos planus mažinti akcizą alkoholiui: nemanau, kad mes čia susiderinsime

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.06.19 15:41

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako nemanantis, kad Lietuva galėtų pasekti Latvijos ir Estijos planais mažinti alkoholio akcizą.

„Jeigu būtume turėję poziciją kažkada, kad derinamės visi akcizų kėlimą, kas yra iš principo racionalu kalbant apie platesnę teritoriją, platesnius tikslus, tai galima tą patį padaryti dėl sumažinimo. (...) Bet kadangi to nebuvo padaryta ir kiekviena valstybė žiūrėjo savo ne tik ekonominių interesų, bet ir kas susiję su žalingais įpročiais, vartojimu, tai nemanau, kad čia mes susiderinsime“, – žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Kaip ELTA jau skelbė, Estijai nusprendus ketvirtadaliu mažinti akcizą alkoholiniams gėrimams, Latvijos premjeras Krišjanis Karinis sako, kad Latvija imsis tokių pat veiksmų.

Pasak K. Karinio, Estijos sprendimas mažinti akcizą alkoholiui Latvijai atneš apie 100 mln. eurų nuostolį kasmet, nes estai dėl mažesnių akcizų nebevažiuos pirkti alkoholio į Latviją.

Lietuvoje nuo kovo 1 dienos įsigaliojo Seimo patvirtintas 10 proc. didesnis akcizų tarifas etilo alkoholiui. Akcizų tarifai etilo alkoholiui ir alkoholiniams gėrimams buvo didinami kasmet ketverius metus iš eilės nuo 2014 metų. Kaip yra skelbusi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), per ketverius metus vyno ir kitų fermentuotų gėrimų rinka susitraukė apie 30 proc., tarpinių produktų - 68 proc., alaus - 17 proc., etilo alkoholio - tik 4 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt