Verslas

2019.06.19 14:11

Vyriausybė pritarė siūlymui 650 tūkst. eurų padidinti „Lietuvos geležinkelių“ įstatinį kapitalą

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui padidinti valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ įstatinį kapitalą papildomais 650,20 tūkst. eurų įnašais.

Kaip teigiama Vyriausybės nutarimo projekte, siūloma nustatyti, kad 650,20 tūkst. eurų kaip papildomas įnašas yra perduodamas „Lietuvos geležinkeliams“ ir sutikti, kad Susisiekimo ministerija priimtų sprendimą padidinti įmonės įstatinį kapitalą papildomais 650,20 tūkst. eurų įnašais, išleidžiant 2 245 paprastąsias vardines akcijas, kurių kiekviena – 289,62 euro nominalios vertės, o bendra nominali vertė – 650,20 tūkst. eurų.

Susisiekimo ministerija nurodo, kad įmonė „RB Rail AS“, atsakinga už „Rail Baltica“ geležinkelio statybas, su įmonės akcininkais, Estijos ekonomikos ir ryšių ministerija bei Latvijos ir Lietuvos susisiekimo ministerijomis šįmet pasirašė Laikiną finansavimo susitarimą, kuriuo apibrėžti finansavimo mechanizmai šiais metais ir numatytas papildomas įmonės „RB Rail AS“ įstatinio kapitalo didinimas, kiekvienam iš akcininkų perduodant po papildomą 650 tūkst. eurų įnašą.

Susisiekimo ministerija taip pat pažymi, kad lėšos skiriamos bendros įmonės „RB Rail AS“ veiklai užtikrinti, o ne viešajai geležinkelių infrastruktūrai kurti ar modernizuoti.

„Rail Baltica“ – svarbiausias geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Projektų investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje sieks apie 5,7 mlrd. eurų, vien Lietuvoje investicijos, planuojama, viršys 2,4 mlrd. eurų.