Naujienų srautas

Verslas2019.06.19 13:40

Naujuoju „Swedbank“ valdybos pirmininku tapo buvęs Švedijos premjeras Perssonas

ELTA 2019.06.19 13:40

„Swedbank“ akcininkai neeiliniame suvažiavime naujuoju į pinigų plovimo skandalą įklimpusio banko valdybos pirmininku išrinko buvusį Švedijos premjerą Goraną Perssoną, praneša „Reuters“.

Socialdemokratas G. Perssonas šalies premjero pareigas ėjo 1996–2006 m. Po to buvęs premjeras darbavosi kelių įmonių, įskaitant banką „Alandsbanken“, valdybose.

Seniausias Švedijos bankas dėl pinigų plovimo skandalo, į kurį įsitraukė kartu su Danijos „Danske Bank“, buvo priverstas atleisti generalinę direktorę Birgitte Bonnesen ir valdybos pirmininką Larsą Idermarką.

G. Perssonas antradienį tikino, kad naują generalinį direktorių „Swedbank“ ras iki rudens pabaigos.

„Rudens pabaigoje, manau, mes galime priimti sprendimą dėl naujo generalinio direktoriaus. Kaip žinoma, dėl turbulencijos, kurią turime ištverti, mes ieškome žmogaus su aiškiu žinomumu ir kompetencijomis“, – interviu televizijai „Dagens Industri“ sakė G. Perssonas.

Naujausiais duomenimis, kuriuos kovą paskelbė Švedijos visuomeninis transliuotojas SVT, atskleidęs galimą pinigų plovimą „Swedbank“, banke 2010–2016 metais, kasmet atlikta įtartinų mokėjimų už 20 mlrd. eurų. Mokėjimus per Estijos „Swedbank“ padalinį daugiausia atliko aukštos rizikos nerezidentai klientai iš Rusijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi