Verslas

2015.07.02 14:01

Neringos valdžia prašo pagalbos iš vyriausybės

BNS2015.07.02 14:01

Neringos savivaldybė vyriausybės prašo iš rezervo skirti 1,2 mln. eurų, kurią už nugriautą pastatą sumokėti verslininkams reikalauja antstoliai.

Neringos savivaldybė vyriausybės prašo iš rezervo skirti 1,2 mln. eurų, kurią už nugriautą pastatą sumokėti verslininkams reikalauja antstoliai.

Kaip rašo „Lietuvos rytas“, vyriausybėje ir Teisingumo ministerijoje trečiadienį apsilankęs Neringos meras Darius Jasaitis nurodė, kad Tokia suma įvertinti nuostoliai, kuriuos patyrė žuvų restorano Juodkrantėje savininkai, teisėtai įsigiję pastatą, o paskui teismo priversti jį nugriauti. Savivaldybė įpareigota šiuos pinigus sumokėti kartu su Valstybine teritorijų planavimo ir statybų inspekcija.

Vyriausybėje ir Teisingumo ministerijoje trečiadienį apsilankęs D. Jasaitis tikino, kad antstoliai ketina areštuoti savivaldybės sąskaitą. Anot jo, šiuo metu savivaldybės sąskaitoje tėra 400 tūkst. eurų, o antstoliams išsiieškojus 1,2 mln. eurų savivaldybė esą nebegalės vykdyti savo funkcijų, pavyzdžiui, mokėti algų tarnautojams, atsiskaityti už paslaugas su komunalininkais. Tiesa, jis pripažino, kad ieškovų padarytų procedūrinių pažeidimų savivaldybė laiko atlyginti nuostolius turi ne iki liepos 10-osios, kaip manyta, bet iki rudens.

Galutinį sprendimą, įpareigojantį valstybę atlyginti žalą Juodkrantės verslininkams – Buvusio restorano valdytojai bendrovei „Meirona“, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė gegužės pabaigoje. Jis nustatė, kad nėra akivaizdžių įrodymų, jog bendrovė elgėsi neteisėtai ir už pažeidimus atsakomybę turi prisiimti valstybės ir savivaldybių institucijos.

Bendrovė Juodkrantėje valdė jachtų klubą ir žuvų restoraną L. Rėzos gatvėje. Pastato statybą Klaipėdos apygardos teismui 2008 metais pripažinus neteisėta ir panaikinus detalųjį planą, projektavimo sąlygas bei statybos leidimą, statinys buvo nugriautas. Teismų vertinimu, restoranas buvo pastatytas prieštaraujant Kuršių nerijos nacionalinio parko planavimo schemai, nusižengiant Saugomų teritorijų įstatymui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.