Naujienų srautas

Verslas2019.06.18 17:39

Mindauginės Alytaus rajone – be stipriųjų alkoholinių gėrimų, Žolinės – be jokio alkoholio

Valstybės dienos šventės Dauguose metu uždrausta prekiauti stipriaisiais alkoholiniais gėrimais, per Žolinės atlaidus Pivašiūnuose – bet kokiu alkoholiu, antradienį skelbia Alytaus rajono savivaldybė.

„Esame priėmę tokį sprendimą. Tą darome jau daug metų, o priežastis – nes kitaip ir apsvaigusių būna, stiklinė tara daužoma, ir nesaugu kartais, ir incidentų yra buvę. Iš karčios patirties“, – BNS sakė meras Algirdas Vrubliauskas.

Mindaugo karūnavimo dienos proga kasmet Dauguose vyksiančioje šventėje parduoti stiprųjį alkoholį bus draudžiama nuo liepos 5-osios 18 val. iki liepos 6-osios antros valandos nakties. 

Dauguose parduotuvę turi ir vienas didžiausių prekybos tinklų „Maxima LT“. Pasak tinklo Komunikacijos departamento direktorės Ernestos Dapkienės, šis draudimas problemų nesukuria.

„Tai yra ne pirmas kartas ir mes prisitaikome. Tai yra kvietimas socialiai atsakingai elgtis, ir mes prisitaikome“, – BNS teigė E. Dapkienė.

Dauguose taip pat yra prekybos įmonių aljansui „Aibė“ priklausanti parduotuvė, tačiau su ją valdančios bendrovės „Staginis“ vadovu Kęstučiu Jurgelioniu BNS susisiekti nepavyko.

Per Žolinės atlaidus Pivašiūnuose nebus galima įsigyti jokių alkoholinių gėrimų rugpjūčio 15-ąją nuo 10 val. iki 18 valandos.

Pivašiūnuose esančią prekybos įmonių aljansui „Aibė“ priklausančią parduotuvę valdantis Ričardas Zajankauskas taip pat teigė prisitaikantis prie draudimo.

„Savivaldybė žino, ką daro. Problemų mums nesukelia, prisitaikome“, – BNS sakė verslininkas.

Anot Alytaus rajono savivaldybės, per Mindaugo karūnavimo šventę Dauguose bus galima prekiauti tik natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais – alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 7,5 procento.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi