Naujienų srautas

Verslas2019.06.23 07:00

Banko klientas įtarė apgaulę: jaučiausi spaudžiamas priimti sprendimą kaupti pensijai

Vis girdite, kad galite atsisakyti kaupti antroje pensijų kaupimo pakopoje, tačiau sulaukiate skambučio iš vienos kaupimo bendrovės konsultanto, kuris tikina – net jeigu atsisakysite kaupti šiemet, į pensijų kaupimo sistemą vėl būsite įtrauktas kitąmet. Su tokia situacija susidūrė LRT.lt skaitytojas Vytautas.

„Pastaruoju metu man dažnai skambina dėl pensijų kaupimo. Dažniausiai paskambinę konsultantai teiraujasi, ar kaupiu pensiją, o jei ne, ar planuoju tai daryti. Sulaukiau skambučio ir iš „Swedbank“, kurio paslaugomis naudojuosi jau dešimt metų. Pokalbis su konsultante ne tik atsakė į kelis iki šiol neraminusius klausimus, bet uždavė ir naujų.

Pokalbio metu ji tikino, kad, jei priimsiu sprendimą pensijos kaupimą atidėti, atėjus naujiems metams automatiškai vėl būsiu įtrauktas į pensijų kaupimo programą, todėl man tiesiog bus patogiau, jei visa tai padarysiu dabar.

Kadangi į pensijų kaupimą žiūriu truputį skeptiškai, nusprendžiau neskubėti. Taip pat apie tai pasikalbėjau su kolegomis darbe ir jie man pasakė, kad bankas bando mane apgauti, nes pensijų kaupimą galiu atidėti ne iki naujų metų, o trejiems metams. Pasijaučiau apgaudinėjamas ir spaudžiamas priimti sprendimą kaupti pensijai, nors šiuo metu to daryti nelabai noriu. Tačiau galbūt aš kažko nežinau ir bankas visgi buvo teisus?“ – savo istorija su LRT.lt dalinasi skaitytojas Vytautas.

Jo aiškinimu, konsultantė net porą kartų patikino, kad į pensijų kaupimo sistemą jis vėl bus įtrauktas kitąmet, 2020 m. sausį, o dar kitą kartą – 2023m.

„Sodrai“ situacija žinoma: nesusipratimas kilo dėl teisės aktų interpretavimo

„Sodros“ atstovas spaudai Saulius Jarmalis vis dėlto tvirtina, kad konsultantė suklydo – jeigu žmogus šiemet kaupti atsisako, į sistemą jis įtraukimas ne kitąmet, o po trejų metų – 2022 m. sausį. Tai kartojama kas trejus metus tol, kol gyventojas tampa dalyviu arba kol jam sukanka 40 metų.

Anot S. Jarmalio, tai, kad kai kurie gyventojai buvo klaidingai informuoti, „Sodrai“ žinoma. Kaip sako LRT.lt pašnekovas, paprasčiausiai kilo nesusipratimas dėl skirtingai interpretuojamų teisės aktų.

„Mes šitą klausimą kaip ir žinome. Tas paaiškinimas gali turėti logikos, bet turbūt konsultantė nėra teisingai informuota. Mes šitą klausimą sprendėme ir priėmėme sprendimą, kad po trejų metų žmogus bus įtraukiamas antrą sykį“, – teigia S. Jarmalis.

Jo aiškinimu, nesusipratimas galėjo kilti, nes anksčiau buvo diskutuota apie tuos žmones, kurie dirbti pradėjo po šių metų sausio 2 d., todėl šiemet į kaupimo sistemą automatiškai nepateko.

„Jeigu žmogus nebuvo įtrauktas, sausio 1 d. neturėjo darbo ir įsidarbino dabar ar sausio 5 d., jis tada ne po trejų metų, o kitais metais turės pusę metų [apsispręsti, ar nori kaupti antroje pakopoje]“, – akcentuoja S. Jarmalis.

Taip pat buvo diskutuojama dėl žmonių, kurie pensijų kaupimo sistemoje iki šiol dalyvavo, bet šiemet kaupimą nusprendė sustabdyti. Šie gyventojai taip pat į kaupimo sistemą bus įtraukiami pakartotinai.

„Ten diskusinė situacija buvo tik dėl tų gyventojų, kurie šiemet sustabdo kaupimą – kada pradėti juos vėl įtraukinėti. Tie gyventojai, kurie dalyvavo kaupime ir kaupimą sustabdo šiemet, irgi bus automatiškai įtraukiami, nepriklausomai nuo amžiaus, kas trejus metus, bet ne daugiau kaip tris kartus. Dėl jų buvo klausimas, ar tas kitas automatinis įtraukimas yra kitais metais ar po trejų metų, bet linkstama, kad po trejų metų, t. y. irgi 2022 m.“, – sako S. Jarmalis.

„Swedbank“ pripažįsta: konsultantė padarė klaidą

Bendrovės „Swedbank investicijų valdymas“ direktorius Tadas Gudaitis LRT.lt teigia, kad konsultacijos metu darbuotoja iš tiesų padarė netikslumą ir klientui nurodė, jog į pensijų sistemą jis bus įtrauktas 2020 m., o vėliau – 2023 m.

„Pagal Pensijų kaupimo įstatymą, asmenys į kaupimo sistemą įtraukiami kas 3 metus. Jei skaitytojas atsisakys kaupti šiemet, po trejų metų (t. y. 2022 m.) bus vėl įtrauktas pakartotinai į kaupimą iki kol jam sukaks 40 metų. Konsultacijos metu mūsų darbuotoja padarė vieną netikslumą, klientą informuodama, jog jam šiemet atsisakius dalyvauti kaupime kitą kartą jis bus įtrauktas 2020 m. ir vėliau 2023 m. ir taip toliau kas trejus metus iki kol sukaks 40 metų.  Kaip minėjau, kitas įtraukimas klientui atsisakius šiemet, bus daromas 2022 m. t. y. po 3 metų“, – akcentuoja T. Gudaitis.

Jis teigia atsiprašantis už padarytą klaidą ir pabrėžia, kad tokių atvejų ateityje pasikartoti neturėtų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi