Naujienų srautas

Verslas2019.06.18 17:21

Legendiniam Palangos kurhauzui bus sugrąžintas istorinis akcentas

Palangos savivaldybė antradienį su rangovais pasirašė legendinio kurhauzo medinės dalies restauravimo sutartį.

„Kai pildosi svajonės, žmogus yra laimingas. Mano didžiausia svajonė išsipildė būtent šiandien, kadangi Palangai bus sugrąžintas dar vienas istorinis akcentas – restauruota medinė Kurhauzo dalis“, – savivaldybės pranešime cituojamas meras Šarūnas Vaitkus.

Restauravimo darbus atliks bendrovė „Pamario restauratorius“, kuri rūpinosi ir mūrinės dalies atstatymu. Skelbiama, kad medinė pastato dalis bus atkuriama pagal surinktą ir archyvuojamą ikonografinę medžiagą, o restauravimas atsieis – 974 tūkst. eurų.

Darbus administruos valstybės įmonė „Lietuvos paminklai“. Pasak įmonės direktoriaus Vydmanto Drumstos, šiais metais planuojama restauruoti pastato sienas, stogą ir kitas konstrukcijas.

„Mūsų visų – savivaldybės, rangovo ir mūsų įmonės, administruosiančios darbus – tikslas yra iki žiemos pilnai restauruoti pastato išorinę dalį. Kitaip pasielgti būtų ir neatsakinga“, – pranešime cituojamas V. Drumsta.

Pernai už maždaug 100 tūkst. eurų rekonstruoti medinės dalies pamatai.

Palangos meras teigė, kad rekonstruotoje medinėje dalyje esanti salė bus pritaikyta teatrui, o verandos bus skirtos svečių priėmimui ir kultūrinių kolektyvų veiklai. 

Palangos simboliu vadinamą kurhauzą 2002 metai nuniokojo gaisras, o prieš dvejus metus išlikusius medinės kurhauzo dalies fragmentus perėmė Palangos savivaldybė.

Prieš tai Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad Jackų šeimai priklausiusi medinė kurhauzo dalis turi būti perimta valstybės, taip pat priteista beveik 30 tūkst. eurų žala dėl objekto nepriežiūros.

Kurorto savivaldybei priklausanti mūrinė kurhauzo dalis atstatyta 2013-aisiais. Čia vyksta įvairūs kultūros renginiai, koncertai.

Palangos kurhauzas – pirmasis Palangos kurorto poilsinis pastatas, XIX amžiaus aštuntame dešimtmetyje pradėtas statyti grafo Juozo Tiškevičiaus. Tuo metu kurhauzas kartu su jį supančiu parku buvo tapęs besikuriančio kurorto centru. Pastate rengti koncertai, šokių vakarai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi