Verslas

2019.06.18 17:07

Draghi prakalbus apie ekonomikos skatinimą, Trumpas apkaltino ES nesąžininga konkurencija

Jei ekonomikos prognozės nepagerės, o metinė infliacija euro zonoje neaugs iki išsikelto 2 proc. tikslo, Europos Centrinis Bankas (ECB) gali imtis dar aktyvesnio ekonomikos skatinimo, teigia centrinio euro zonos banko vadovas Mario Draghi.

„Nesant pagerėjimo arba, jei tvariam infliacijos sugrįžimui prie mūsų iškelto tikslo iškils grėsmė, reikės papildomo ekonomikos skatinimo“, – kasmetiniame ECB centrinės bankininkystės forume Portugalijoje sakė M. Draghi.
Tokį M. Draghi pasisakymą suskubo kritikuoti JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kurio teigimu, taip ES bando nesąžiningai konkuruoti su Jungtinėmis Valstijomis.

„Mario Draghi ką tik paskelbė apie galimą papildomą skatinimą, o tai privertė euro kursą dolerio atžvilgiu iškart smukti. Taip jie (ES – ELTA) nesąžiningai pasilengvina konkurenciją su JAV. Jiems, kartu su Kinija ir kitais, pavyko tai daryti metų metus“, – tviteryje rašė D. Trumpas.

ECB savo palūkanų normos nedidina jau nuo 2016 m. kovo, kai ji buvo sumažinta iki 0 proc. Taip ECB tikisi paskatinti augimą euro zonoje ir sumažinti krintančios infliacijos grėsmę. ECB prognozuoja, kad pagrindiniai refinansavimo rodikliai nebus keičiami iki antrojo 2020 m. pusmečio.

Anksčiau birželį ECB sumažino euro zonos ekonomikos augimo prognozes. ECB teigimu, euro zonos ekonomika kitąmet ir 2021 m. augs po 1,4 proc.

ECB taip pat sumažino metinės infliacijos prognozes iki 1,4 proc. Tai yra gerokai mažesnis rodiklis nei banko išsikeltas 2 proc. metinės infliacijos tikslas.