Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

Sniegas Europoje sukėlė eismo chaosą

LRT.lt 2015.02.12 21:36

Į Europą atslinkęs sniegas ir šaltis didžiojoje žemyno dalyje sukėlė oro, geležinkelio ir kelių eismo chaosą. Ypač daug problemų kilo oro uostuose – skrydžiai atšaukti trijuose judriausiuose Europos transporto mazguose. 

Į Europą atslinkęs sniegas ir šaltis didžiojoje žemyno dalyje sukėlė oro, geležinkelio ir kelių eismo chaosą. Ypač daug problemų kilo oro uostuose – skrydžiai atšaukti trijuose judriausiuose Europos transporto mazguose.

Skrydžiai vėlavo ar buvo atidėti ir kituose Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos oro uostuose.

Daugiausiai keleivių aptarnaujančiame Londono Heathrow oro uoste nekilo kas dešimtas lėktuvas, Paryžiuje atšaukta 40 proc. skrydžių, Frankfurte – ketvirtadalis.

Dėl pirmadienį galinčio pablogėti matomumo Heathrow nusprendė atšaukti 130 (10 proc.) numatytų skrydžių, tačiau iš viso nepakilo 180 orlaivių.

„Atšauktų skrydžių buvo daugiau, nes keletas oro uostų kitose Europos šalyse susidūrė su problemomis, o tai turi tiesioginį poveikį mums. Šis skaičius iki dienos pabaigos gali dar išaugti“, – teigė oro uosto atstovas.

Naktį pasnigus, lėktuvai nekilo ir regioniniuose oro uostose šiaurės ir centrinėje Anglijoje – Mančesteryje, Rytų Midlende, Leedse Bradforde.

Sutriko ir traukinių, kursuojančių tarp Britanijos ir kontinentinės Europos, eismas – dėl greičio ribojimų šiaurės Prancūzijoje „Eurostar“ atšaukė šešis traukinius iš Londono į Briuselį bei Paryžių.

Didžiausiame Vokietijos ir trečiame pagal dydį Europos Frankfurto oro uoste nekilo ir nesileido 325 lėktuvai. Antrame pagal dydį Vokietijos Miuncheno oro uoste atšauktas 161 arba 15 proc. planuotų skrydžių.

Prancūzijos civilinės aviacijos tarnyba DGAC teigė, kad po smarkaus snygio gali tekti atšaukti apie 40 proc. skrydžių iš Charleso de Gaulle`io ir Paryžiuje esančio Orly oro uostų.

Tačiau pirmadienį snigti nustojo, tad nuvalyti pakilimo takai galės aptarnauti sumažėjusio intensyvumo eismą, teigė Paryžiaus oro uostų operatorės atstovė.

Ispanijoje neišskrido lėktuvai į Paryžių, Miuncheną ir Frankfurtą – iš viso atšaukta 16 skrydžių į ir iš Barselonos.

Dėl lijundros ir sniego ypač sudėtingos sąlygos buvo geležinkelyje ir keliuose, tad įvyko daugybė avarijų.

Pietvakarių Vokietijoje policija užfiksavo daugiau kaip tūkstantį su prastomis oro sąlygomis susijusių nelaimių, o šiaurės rytuose, netoli Berlyno, teko uždaryti visą greitkelio dalį.

Belgijoje mikroautobusui nuslydus nuo kelio, apsivertus ir užsidegus, žuvo du žmonės, dar trys rimtai sužeisti, pranešė vietos tarnybos.

Maskvoje prisnigus 50 centimetrų, gatvėse susidarė transporto spūstys, tačiau snygiui gerai pasirengusių oro uostų darbias nesutriko.

Per keturias dienas Rusijos sostinėje iškritusio sniego kiekis viršijo viso sausio mėnesio vidurkį, teigė Maskvos vicemeras Piotras Biriukovas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi