Naujienų srautas

Verslas2019.06.17 13:56

Po ilgų svarstymų nutarė stabdyti Sapiegų parko atnaujinimo projektą

LRT.lt 2019.06.17 13:56

Stabdomas Sapiegų parko atnaujinimo projektas, tai pirmadienį paskelbė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Projekto stabdymas buvo inicijuotas po to, kai sostinės Antakalnio mikrorajono gyventojai išreiškė pasipiktinimą, kad savivaldybė neskelbė informacijos apie leidimus kirsti ar genėti medžius, kaip tai numato šalies ir savivaldybės teisės aktai.

„Noriu informuoti, kad po ilgų, giliamintiškų ir skausmingų apmąstymų stabdome Sapiegų parko projektą. Planavimo procesą pradėsime iš naujo dar šią savaitę“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė P. Poderskis.

Anot jo, projektas yra parengtas kokybiškai: atitinka užduotus kriterijus ir užduotį. Jam pritarė institucijos, architektų rūmai ir t. t.

„Visgi manome, kad barokinio parko atkūrimas šiai vietai nėra pats geriausias sprendimas, kurį galima padaryti. Todėl nutraukiame šiuo metu galiojančią rangos darbų sutartį. Statybinės tvoros šią savaitę bus išvežtos, o gyventojai galės leisti laiką parke“, – rašė jis.

Anksčiau savivaldybė planavo iškirsti beveik 300 medžių, tačiau po viešos kritikos nuspręsta šį skaičių sumažinti trečdaliu.

Sutvarkyti parką planuojama iki 2020-ųjų vidurio. Šis parkas įkurtas XVII amžiaus pabaigoje, barokinius parko rūmus pagal Giovanni Battista Frediani projektą statė Lietuvos didysis etmonas Kazimieras Jonas Sapiega.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi