Verslas

2019.06.14 18:52

Šaltibarščių pasigaminti gali nepavykti: parduotuvėse burokėliai ir kefyras populiaresni už ledus

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.14 18:52

Karšti orai keičia ir gyventojų maitinimosi įpročius. Daugelis dienos nebeįsivaizduoja be šaltibarščių. O kai kurios parduotuvės pritrūksta pagrindinių produktų šiam patiekalui. Marinuoti burokėliai ir kefyras kartais lenkia net ledų pardavimus.

Šaltibarščiai užburia ne tik ryškiomis spalvomis lėkštėje, bet ir skoniu. Dėl šios priežasties, jie neabejotinai išlieka populiariausių patiekalų sąraše vasaros metu. Tačiau jų pasigaminti kada panorėjus gali ir nepavykti. Panevėžietis Algis, užėjęs į parduotuvę  nustebo - jam pagrindinių produktų šaltibarščiams nepavyko rasti.

„Kefyro nėra, nerandu burokėlių. Apskritai keista, kad kefyro nėra, keliose parduotuvėse apžiūrėjau. Mama prašė kefyro nupirkti šaltibarščiams, bet kaip ir ne viską randu. Keista, kefyrą, atrodo, kiekvienąkart gali atrasti, būna juk ir specialus šaltibarščiams, bet ir tokio net nerasi“, – teigia panevėžietis Algis Dmukauskas.

Vienos parduotuvės vadovė pripažįsta, kad pastarosiomis dienomis produktų šaltibarščiams ne visada galima rasti. Kefyras ir burokėliai graibstomi, ypač po darbo valandų.

„Tikrai būna, srautą sunku prognozuoti, ar atostogauja žmonės, ar ne. Atrodo ir suskaičiuojam, ir turėtų pakakti, bet dienos pabaigoje būna pritrūkstam“, – sako parduotuvės vadovė Miglė Gruzdenė.

Parduotuvės vadovė sako, jog kiekvieną vasarą kefyro ir burokėlių pardavimai išauga, tačiau tokių metų kaip šiemet, nepamena. Anot jos, šių produktų pirkimas pranoksta net ledų pardavimus.

„Šaltibarščių ingredientų (pardavimai – LRT.lt), tokių kaip rūgpienis, pienas, burokėliai, vienareikšmiškai išauga du tris kartus. Prisitaikydami mes pasiūlėme šaltą agurkinę sriubą. Esam nustebę, lietuviai yra lietuviai, išlieka ištikimi savo tradicijoms“, – kalba ji.

Prekybininkai pirkėjams siūlo ir išeitį: parduoda jau pagamintus šaltibarščius, jų paklausa taip pat sparčiai auga. Tiesa, jie išgraibstomi iki pietų.

Žinios. Burokėlių ir kefyro deficitas parduotuvėse
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt