Verslas

2019.06.14 15:53

Vilniuje – pirmoji dalijimosi daiktais stotelė: nemokamai galėsite gauti nuo lygintuvo iki šaldytuvo

Jonas Deveikis, LRT.lt2019.06.14 15:53

Vilniuje atidaryta pirmoji daiktų dalijimosi stotelė, pavadinta „DĖK‘UI“. Į ją bus galima atvežti nebereikalingus, tačiau dar veikiančius daiktus, kurie bus prikelti antram gyvenimui. Atvežti ir pasiimti daiktus iš stotelės galės visi norintys.

Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) vadovas Tomas Vaitkevičius teigia, kad tie, kas namuose turi nebereikalingus, tačiau vis dar naudoti tinkamus daiktus, juos galės atvežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, kurioje bus saugomi surinkti daiktai (Pumpėnų g. 10, Vilnius). 

Anot T. Vaitkevičiaus, priimama bus viskas, išskyrus drabužius, kurių surinkimų punktų ir taip jau yra daug.

„Galės būti mažų defektų, tačiau, kaip ir minėjau, mes nesiruošiame jų remontuoti. Neatmetame tokios galimybės ateityje, tačiau šiuo metu neplanuojame“, – LRT.lt sakė T. Vaitkevičius.

Jis pridūrė, kad į aikštelę atvežti daiktus bus galima darbo dienomis, tačiau atsiimti tik ketvirtadieniais.

Daiktus bus galima atsiimti dviem būdais. Pirmasis – reikės nueiti į svetainę www.stoteledekui.lt ir joje rezervuoti norimą daiktą. Antrasis būdas – kiekvieną ketvirtadienį bus galima atvykti tiesiai į saugojimo aikštelę ir iš ten pasiimti sandėlyje esančius nerezervuotus daiktus.

Rezervuoti patikusius daiktus bus galima jau nuo birželio 15 dienos, o pasiimti – nuo birželio 20 dienos kiekvieną ketvirtadienį.

T. Vaitkevičius pastebi, kad iki metų pabaigos Vilniaus mieste planuojama atidaryti dar penkias tokio tipo aikšteles, o Vilniaus apskrityje – 18 „DĖK‘UI“ stotelių.

Iš viso įrengti 18 daiktų atidavimo aikštelių kainuos apie 1 mln. eurų, 85 proc. projekto bus finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų, o 15 proc. bus skirta iš Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro.

Artimiausiu metu daiktus planuojama surinkinėti ir V. A. Graičiūno gatvėje esančioje didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje.

Prisidės prie mažesnio vartojimo

T. Vaitkevičius tikisi, kad dalijimosi stotelė prisidės prie mažesnio ir taupesnio vartojimo.

„Tikime, kad projektas duos ir ekonominę naudą. Šis projektas taip pat yra socialiai atsakingas. Žmonėms, kuriems reikės kažkokių daiktų, galės juos čia gauti nemokamai“,– sako T. Vaitkevičius bei priduria, kad į stotelę daiktus galės atvežti visi norintys.

VAATC vadovas tikina, kad iš pradžių dar buvo abejonių, ar žmonės norės pasiimti saugomus daiktus, tačiau kai internete paskelbė apie daiktų rezervaciją, visi daiktai buvo iššluoti per pusdienį.

Stotelės atidaryme dalyvavęs Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Valdas Benkunskas teigė, kad įrengta aikštelė padės palaikyti tvarką Vilniaus mikrorajonų kiemuose. Taip pat suteiks galimybę daiktus gauti tiems, kuriems jų labiausiai trūksta.

„Vilnius skatina pereiti prie tvarkingo atliekų rūšiavimo. Toks inovatyvus sprendimas tvarkyti ir prikelti daiktus naujam gyvenimui, padės tvarkytis atliekų sistemoje“, – sakė V. Benkunskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt