Verslas

2019.06.14 12:16

Derybose dėl euro zonos biudžeto – pažanga, bet esminiai klausimai neišspręsti

Euro zonos finansų ministrai (Eurogrupė) padarė pažangą derybose dėl 19 šalių valiutos sąjungos biudžeto, tačiau tokie esminiai klausimai, kaip lėšų biudžetui skyrimas, liko neišspręsti.

Nepaisant nevienareikšmiško derybų rezultato, Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire'as derybas vadino „proveržiu“.

„Sukūrėme euro zonos biudžetą ir sutarėme dėl esminių jo struktūros elementų ir valdymo. Pirmą kartą apie ateitį pradėsime mąstyti kaip bendras blokas ir koordinuosime savo ekonomikos politiką“, – išplatintame pranešime teigė B. Le Maire'as.

Per 12 valandų trukusias derybas euro zonos finansų ministrai sutarė dėl „daugelio principų“, kuriais remsis biudžeto mechanizmas, sakė Eurogrupės pirmininkas Mario Centeno.

„Tačiau dar reikia dirbti dėl biudžeto“, – tikino jis. Už ekonomikos reikalus atsakingas eurokomisaras Pierre'as Moscovici, savo ruožtu, patikino, kad euro zonos biudžeto klausimą spręs ES šalių lyderiai, susitiksiantys jau kitą savaitę.

Euro zonos biudžeto idėja ES Briuselio koridoriuose sklando jau keletą metų. Biudžetu siekiama apsaugoti euro zoną nuo ekonominių negandų ateityje.

Pradinis numatytojo euro zonos biudžeto dydis – apie 25 mlrd. eurų.