Verslas

2019.06.14 21:16

Braškių augintojus kaitra varo į neviltį: uogos per greitai sunoksta, prognozuoja ankstyvą sezono pabaigą

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.14 21:16

Braškių augintojus kaitra varo į neviltį: kai kurie skundžiasi, kad visų veislių braškės sunoko vienu metu, nors tikėjosi ilgo derliaus sezono. Pirkėjai laukia pigesnių uogų – kol kas perka tik skanauti, o uogienėms ir šaldyti – dar per brangu.

Turgaus lentynos jau linksta nuo kvapniųjų braškių. Klaipėdos Naujajame turguje prekiaujantis Eugenijus sako šių uogų auginantis nedaug, tačiau šiemet pastebi keistą dalyką.

„Tris rūšis turiu ir visos deri vienu metu. Turėtų būti vėlyvos, ankstyvos, tai dabar viskas kartu, greit ir baigsis“, – LRT TELEVIZIJAI sako braškių pardavėjas.

Šeštus metus braškes auginti Justina Skaisgirienė sako, kad augintojams pritrūksta patirties, tada visos uogos ir sunoksta vienu metu.

„Galbūt buvo per anksti uždengiama ir ankstinamas žydėjimo periodas, arba trūksta laistymo, drėkinimo“, – mano ji.

Nuo trečios ryto braškių lauke triūsianti pašnekovė dabar uogas vos spėja skinti, tiesa, dėl kaitros jos nedidelės. Pavasario šaltis ir staigus atšilimas uogoms irgi ne į naudą.

„Nesvarbu, kokia stichija – karštis ar liūtis, ar kruša, stirnos, šalnos – tai yra tokie faktoriai, kuriuos reikia prisiminti ir jie tikrai padaro kiekvienais metais nemažą žalą“, – LRT TELEVIZIJAI dėsto J. Skaisgirienė.

Kvėdarnoje braškes auginanti Onutė mažesnes uogas parduoda po pustrečio euro, didesnes – pusketvirto už kilogramą. Pats braškių pikas – jau netrukus.

Augintojai sako, kad kainuoja ne tik laistymas, bet ir transportavimas, darbo jėga – rasti skynėjų kone neįmanoma. Tiesa, kiek pigesnės – įvežtinės uogos.

Pirkėjai, nelabai pirkę pirmąsias uogas po 10 eurų už kilogramą, dabar jau atveria pinigines noriau. Kol kas perka atsivalgyti, o atpigus – ir šaldyti ar uogienėms virti.

Augintojai Jonines vadina uogų piku – tada jų būna daugiausia, tačiau mažesnės kainos pardavėjai žadėti neskuba.

Turguose karaliauja prisirpusios braškės

Plačiau – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt