Verslas

2019.06.14 09:35

Registrų centras primins įmonėms apie nepateiktas finansines ataskaitas

LRT.lt2019.06.14 09:35

Registrų centras pirmą kartą siųs priminimus įmonėms, vėluojančioms pateikti ataskaitas už praėjusius finansinius metus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tūkstančiai įmonių artimiausiomis dienomis sulauks priminimo ir paraginimo atlikti teisės aktuose nustatytą pareigą ir pateikti ataskaitas už 2018 metus.

Įmonių finansinės ataskaitos ne tik atskleidžia pagrindinę informaciją apie įmonę ir jos veiklą per pastaruosius metus, tačiau jose pateikti duomenys verslo partneriams ir kitoms suinteresuotoms šalims leidžia geriau įsivertinti potencialius partnerius ir priimti pagrįstus verslo sprendimus.

Registrų centro specialistai yra pasiruošę teikti verslui visokeriopą konsultacinę pagalbą. Tūkstančiai įmonių vadovų, šią savaitę el. paštu sulaukę priminimų ir paraginimų, taip pat gaus informaciją apie finansinių ataskaitų pateikimo procesą ir tvarką. Kilus klausimų turės galimybę konsultuotis su specialistais telefonu arba klausimus pateikti interaktyviu būdu.

Šiuo metu finansines ataskaitas už 2018 metus yra pateikę kiek daugiau nei 70,5 tūkst. juridinių asmenų. Už 2017 metus viso sulaukta per 90 tūkst. ataskaitų. Daugiausiai ataskaitų už praėjusius metus sulaukta iš uždarųjų akcinių bendrovių – viso per 52 tūkstančius.

Taip pat aktyviai šiemet šią pareigą vykdo mažosios bendrijos (7,2 tūkst.), asociacijos (6 tūkst.) ir viešosios įstaigos (3,7 tūkst.). Pastarosioms ataskaitų teikimas, be kita ko, yra aktualus norint neprarasti paramos gavėjo statuso.

Prievolę pateikti metines finansines ataskaitas už 2018 metus turi apie 170 tūkst. įvairių teisinių formų juridinių asmenų, tačiau apie 30 tūkst. juridinių asmenų yra laikomi neveiksniais, kelis metus iš eilės neteikiančiais jokių dokumentų Registrų centrui.

Pildyti ir teikti finansines ataskaitas juridinio asmens vadovas ar įgaliotas asmuo gali prisijungęs prie Registrų centro elektroninės paslaugų sistemos. Daugiau informacijos apie finansinių ataskaitų elektroninių rinkinių pildymą ir teikimą galima rasti Registrų centro interneto svetainėje.

Teisės aktai numato, kad juridiniai asmenys, kurių finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais, metines finansines ataskaitas Registrų centrui turi pateikti kasmet ne vėliau kaip iki gegužės 31 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.