Verslas

2019.06.12 18:04

Teismas panaikino „Pervesk“ ir jos vadovui skirtas baudas

BNS2019.06.12 18:04

Bendrovei „Pervesk“ ir jos vadovui Vytautui Karalevičiui teisme pavyko panaikinti Lietuvos banko sprendimą, kuriuo už netinkamai klientų rizikingumo vertinimą įmonei buvo skirta 0,7 mln. eurų, o V. Karalevičiui – 0,5 mln. eurų baudos.

Vilniaus apygardos administracinis teismas birželio 12 dieną priėmė sprendimą panaikinti Lietuvos banko valdybos sprendimu skirtas baudas, BNS patvirtino teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė. Anot jos, byla nagrinėta uždarame posėdyje, todėl daugiau informacijos apie ją suteikti negalima.

V. Karalevičius, kuris taip pat yra virtualiųjų valiutų keityklos „SpectroCoin“ ir bendrovės „Bankera“ vieną iš įkūrėjų, pranešime BNS teigė nuolat skyręs tinkamą dėmesį pinigų plovimo prevencijos reikalavimų įgyvendinimui.

„Konstruktyvus bendradarbiavimas su Lietuvos banko atstovais mums leido patobulinti veiklą: atnaujinti procesus, įdiegti papildomas pinigų plovimo prevencijos priemones bei išplėsti šią sritį išmanančių specialistų komandą. Tai padės užtikrinti dar didesnį įmonės veiklos procesų skaidrumą ir saugumą“, – tvirtino V. Karalevičius.

Lietuvos banko valdyba baudas už Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo reikalavimo pažeidimus „Pervesk“ ir V. Karalevičiui skyrė pernai rugsėjį, centrinio banko Priežiūros tarnybos specialistams atlikus neplaninį bendrovės patikrinimą.

Anot Lietuvos banko, tyrimo metu paaiškėjo, kad „Pervesk“ aplaidžiai vertino klientų riziką, ne iki galo išsiaiškindavo klientų, kurių dauguma atlikdavo operacijas su virtualiuoju turtu, lėšų ir turto kilmę, o jos atliekami vidaus tyrimai daugeliu atvejų buvo paviršutiniški ir formalūs. Dalis įmonės klientų sudarė sudėtingus ar neįprastai didelius neaiškaus tikslo ir lėšų kilmės sandorius, tačiau „Pervesk“ ne visada reikalavo mokėjimo operacijų pagrindimo, o negavusi reikiamos informacijos nenutraukdavo dalykinių santykių su klientais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt