Naujienų srautas

Verslas2019.06.11 16:48

Lietuvos paštas įspėja: sukčiai nusitaikė į paštomatais daiktus siunčiančius žmones

Pastaruoju metu paplito apgaulės būdas, kai sukčiai, internetiniuose prekybos daiktais portaluose suklastoja apmokėjimą už pirkinį patvirtinančio dokumento kopiją ir įkalba pardavėją daiktą išsiųsti į nurodytą pašto savitarnos terminalą, praneša Lietuvos paštas.

Kaip praneša įmonė, per paskutinius 3 mėnesius Lietuvos paštas yra gavęs 42 klientų prašymus sustabdyti išsiųstų daiktų išdavimą savitarnos terminaluose – vien per praėjusį savaitgalį tokių prašymų užfiksuota 10.
Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamento vadovo Andriaus Varnelio teigimu, šiuo atveju pardavėjai nukenčia dėl savo patiklumo, nes prekes išsiunčia taip ir nesulaukę bankinio pavedimo.

„Pastebėję apgaulę, pardavėjai kreipiasi į Lietuvos paštą, kad siunta būtų sustabdyta, tačiau dažniausiai būna per vėlu, nes LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalais išsiųstas daiktas jau kitą dieną yra pristatomas į atsiėmimo terminalą, kur jį atsiima sukčius ar jo bendrininkai“, – pranešime sako A. Varnelis.

Lietuvos paštas rekomenduoja parduodamus daiktus pirkėjams išsiųsti tik tuomet, kai pinigai pasiekė pardavėjo sąskaitą, nesutikti su nepažįstamų asmenų prašymais iš savitarnos terminalo paimti ir perduoti kažkam kitam adresuotą siuntą, nes ji gali būti išviliota sukčių bei pastebėjus apgavystę, nedelsiant kreiptis į Lietuvos paštą ir į teritorinį policijos komisariatą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi