Verslas

2019.06.11 10:41

„Lietuvos energijos tiekimas“ įsigijo naują SGD krovinį

ELTA 2019.06.11 10:41

Vienai didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse „Lietuvos energija“ priklausantis elektros ir dujų tiekėjas „Lietuvos energijos tiekimas“ (LET) pasinaudojo palankiomis sąlygomis suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) rinkoje ir įsigijo naują dujų krovinį.

Kaip skelbiama pranešime, krovinys įsigytas iš Norvegijos „Equinor“ ir į Klaipėdos SGD terminalą atvyks liepos pabaigoje-rugpjūčio pradžioje.

„Šiuo metu rinkoje esanti vasaros situacija dėl žemų sezoninių SGD kainų yra ypač palanki gamtinių dujų pirkėjams. Dalis šio krovinio bus tiekiama mūsų klientams Latvijoje, taip pat planuojame dalį gamtinių dujų pasaugoti Latvijos Inčukalnio požeminėje dujų saugykloje“, – pranešime cituojamas LET vadovas Darius Montvila.

Sandorio vertė bei kitos komercinės detalės neatskleidžiamos.

Nuo 2019 metų pradžios momentinių SGD sandorių rinkoje kainos Azijoje ir Europoje krito apie 50 proc. Metų pradžioje kainos Azijoje siekė apie 25-27 eurus už megavatvalandę, o šiuo metu jos nukrito iki 13-14 Eur/MWh liepos mėnesio tiekimui. Europoje pokytis siekia nuo 23 Eur/MWh iki 11 Eur/MWh. Viena pagrindinių kainų pokyčių priežasčių yra tarptautinėse rinkose gerokai išaugusi SGD pasiūla, kurios rinka nespėja taip greitai sugerti, o tai sukelia spaudimą kainoms.

„Lietuvos energijos tiekimas“ yra vienintelė bendrovė regione, užsitikrinusi dujų tiekimą iš trijų skirtingų šaltinių. Įmonė turi ilgalaikio SGD tiekimo sutartį su Norvegijos „Equinor“, taip pat dujas perka trumpalaikių SGD sandorių rinkoje, be to, įsigyja vamzdynais tiekiamas dujas ir naudojasi Latvijos Inčukalnio požemine dujų saugykla.