Verslas

2019.06.10 18:14

Trumpas svarsto pasekti ES pavyzdžiu ir skirti baudas technologijų milžinams

Didžiulės aukštųjų technologijų bendrovės panašėja į monopolijas, teigia Donaldas Trumpas. JAV prezidentas pareiškė svarstysiąs sekti Europos Sąjungos pavyzdžiu ir skirti baudas kai kurioms iš jų.

Tiesa, D. Trumpas tuo pačiu ir sukritikavo ES dėl baudų, kurios yra skiriamos daugiausia didelėms Jungtinių Valstijų bendrovėms. Briuselis, pasak jo, baudas laiko „lengvais pinigais“ Bendrijos iždui papildyti.

„Žinoma, manau, kad ši situacija (ES skiriamos baudos JAV bendrovėms – ELTA) yra bloga. Bet taip pat manau, kad yra tam tikri monopoliniai dalykai“, – interviu televizijai CNBC sakė D. Trumpas.

Kontroversiškai vertinamas JAV prezidentas ne kartą kaltino technologijų milžinus nusiteikimu prieš konservatyvių pažiūrų žmones. Pačios įmonės tokius kaltinimus neigia.

Europos Komisija tokioms Jungtinių Valstijų technologijų bendrovėms, kaip „Google“ ir „Apple“, skyrė milijardines baudas už konkurencijos ir mokesčių įstatymų pažeidimus. Briuselio reguliuotojai šiuo metu taip pat tiria „Facebook“.

Anksčiau verslo laikraštis „Wall Street Journal“ pranešė, kad JAV Teisingumo departamentas rengiasi antimonopoliniam tyrimui prieš interneto milžinę „Google“.