Verslas

2015.09.08 13:45

ES: tarptinklinio ryšio mokestis bus panaikintas 2017-ųjų birželį

BNS 2015.09.08 13:45

Tarptinklinio ryšio mokestis bus panaikintas nuo 2017 metų birželio – Europos Sąjungos institucijos antradienį dėl to pasiekė susitarimą.

Tarptinklinio ryšio mokestis bus panaikintas nuo 2017 metų birželio – Europos Sąjungos institucijos antradienį dėl to pasiekė susitarimą.

„Europiečiai reikalavo ir laukė tarptinklinio ryšio mokesčių panaikinimo ir tinklo neutralumo užtikrinimo. Jų prašymas buvo išgirstas“, – EK pranešime spaudai sakė už bendrąją skaitmeninę rinką atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Andrusas Ansipas.

„Sveikinu šios dienos lemtingą susitarimą pagaliau panaikinti tarptinklinio ryšio mokesčius ir nustatyti pragmatiškas tinklo neutralumo taisykles visoje ES. Abu dalykai yra labai svarbūs vartotojams ir verslui. Pasiremsime šiais svarbiais pagrindais savo artėjančioje ES telekomunikacijos įstatymų apžvalgoje“, – EK pranešime spaudai teigė už skaitmeninę ekonomiką ir visuomenę atsakingas Komisijos narys Guentheris Oettingeris.

Antradienį EK priimtą sprendimą dar turės patvirtinti Europos Parlamentas bei Europos Taryba.

Birželio pradžioje vykusios derybos dėl tarptinklinio ryšio mokesčio baigėsi be susitarimo. Šaltinių teigimu, Lietuva, Bulgarija, Graikija, Ispanija, Kipras, Kroatija, Lenkija ir Prancūzija nepritarė ankstyvam mokesčio panaikinimui.

Praėjusių metų kovą EP pritarė siūlymui panaikinti tarptinklinio ryšio mokestį nuo šių metų pabaigos.

Veiksmų mažinant tarptinklinio ryšio mokesčius ES ėmėsi 2007 metais. Nuo to laiko tarptinklinio ryšio paslaugos atpigo 80–90 procentų.