Verslas

2015.06.30 12:06

„Start Vilnius“ vadovauja M. Baranauskas iš „Lesto“

BNS2015.06.30 12:06

Žlugusią oro bendrovę „Air Lituanica“ ir kitas įmones valdančiai Vilniaus savivaldybės įmonei „Start Vilnius“ nuo antradienio vadovauja buvęs elektros skirstymo bendrovės „Lesto“ darbuotojas Marius Baranauskas.

Žlugusią oro bendrovę „Air Lituanica“ ir kitas įmones valdančiai Vilniaus savivaldybės įmonei „Start Vilnius“ nuo antradienio vadovauja buvęs elektros skirstymo bendrovės „Lesto“ darbuotojas Marius Baranauskas.

40 metų buvęs „Lesto“ paslaugų ir skolų valdymo departamento vadovas M. Baranauskas BNS sakė, jog vienas pagrindinių jo uždavinių bus sutvarkyti įmonės veiklą, o vėliau bus galvojama apie ilgalaikę strategiją.

„Yra uždaviniai iškelti, kad būtų įmonė efektyviai veikianti, o visi veiksmai skaidrūs ir teisėti. Veiklos rodiklių nustatymas ir vykdymas ir, žinoma, investicijų pritraukimas bei darbo vietų kūrimas. Su „Air Lituanica“ uždaviniai nėra pasikeitę. Tie sprendimai, kurie yra priimti, jie vykdomi“, – kalbėjo M. Baranauskas.

Naujasis „Start Vilnius“ vadovas teigė, kad kuriant įmonės veiklos strategiją, bus atsižvelgta į savivaldybės įmones tikrinančios darbo grupės pasiūlymus.

„Ilguoju laikotarpiu taip pat yra uždaviniai, vizijos ir gairės. Yra sudaryta darbo grupė, kuri visas savivaldybės valdomas įmones sukratys, revizuos, pažiūrės. Nesakau, jog audituos. Tikėtina, kad visų įmonių, įskaitant ir „Start Vilnius“, strategija priklausys nuo šios darbo grupės pasiūlytų sprendimų“, – BNS tvirtino M. Baranauskas, kuris anksčiau yra dirbęs „Snoro lizingo“ rizikos valdymo departamento direktoriaus pavaduotoju.

Vadovauti įmonei panoro 48 kandidatai, pranešė savivaldybė. Naujo įmonės vadovo pradėta ieškoti praėjusios savaitės pradžioje, kai jos vadovas Simas Ramutis Petrikis šalių sutarimu pasitraukė iš posto.

Vilniaus mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas BNS anksčiau patvirtino, jog S. R. Petrikio pasitraukimas susiję su galimomis machinacijomis įmonėje – dėl to pareigų neteko ir jo pavaduotojas Rimantas Jurkšas.

Portalas 15min.lt anksčiau skelbė, jog R. Jurkšui priklausianti įmonė per paskolos sandorį iš „Start Vilnius“ įsigijo nekilnojamąjį turtą. Dėl galbūt neskaidrių veiksmų Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Savivaldybės duomenimis, „Start Vilnius“ pernai uždirbo 900 tūkst. eurų grynojo pelno (2013 metais patyrė 160 tūkst. eurų grynųjų nuostolių), jos pajamos sumažėjo 30 proc. iki 1,06 mln. eurų. „Start Vilniaus“ turtas praėjusių metų pabaigoje siekė 25,47 mln. eurų.