Verslas

2015.06.30 11:52

A. Butkevičius: PVM lengvatos šildymui nebereikės pastačius kogeneracines jėgaines

BNS, LRT RADIJAS 2015.06.30 11:52

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui nebereikės, kai Vilniuje ir Kaune bus įgyvendinti kogeneracinių jėgainių projektai ir bus renovuoti gyvenamieji namai.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui nebereikės, kai Vilniuje ir Kaune bus įgyvendinti kogeneracinių jėgainių projektai ir bus renovuoti gyvenamieji namai.

„Manau, kad tol, kol nebus renovuoti gyvenamieji namai, tol, kol nebus pertvarkytas iki galo šilumos gamybos sektorius, kol nebus galutinai pastatytos Vilniuje ir Kaune šilumos gamybos įmonės ir jas pastačius tada tikrai dar bus galima šilumos kainą sumažinti 30 proc., įgyvendinus šiuos stambius kogeneracijos projektus, tada, aš manau, ir bus galima kalbėti, kad PVM lengvata yra jau nebereikalinga“, – antradienį interviu LRT Radijui sakė A. Butkevičius.

Seime antradienį numatytas paskutinis balsavimas dėl lengvatinio PVM šildymui  – siūloma 9 proc. tarifo galiojimą pratęsti iki 2016 metų pabaigos.

Dabar numatyta, kad lengvatinis 9 proc. PVM tarifas galioja iki liepos 1 dienos. Jeigu Seimas lengvatos nepratęs, PVM padidės iki 21 proc., o ją pratęsus, Vyriausybė privalės rasti papildomų lėšų kompensuoti pajamų netektį.

Valstybės valdomas energetikos įmonių holdingas „Lietuvos energija“ kogeneracinės jėgainės projektą Kaune vystys kartu su Suomijos „Fortum“ bendrove „Fortum Heat Lietuva“. Projektas bus vystomas kartu, kuriant bendrą įmonę, kurioje „Lietuvos energija“ turės 51 proc., o „Fortum“ – iki 49 proc. Kol kas neatmetama galimybė, kad prie projekto gali prisidėti ir „Kauno energija“.

Šiuo metu vyksta kogeneracinės jėgainės Vilniuje rangovo konkursas. Jėgainę ketinama statyti šalia „Vilniaus energijos“ trečiosios termofikacijos elektrinės Gariūnuose ir sklypo, kuriame „Icor“ grupės įmonė „Reenergy“ planavo statyti atliekų deginimo gamyklą. Kol kas projektas bus vystomas tik „Lietuvos energijos“ jėgomis, o vėliau, jei bus rastas partneris – kartu su juo. 

„Lietuvos energija“ Vilniuje ir Kaune jau įsteigė specialios paskirties bendroves, kurios valdys kogeneracines jėgaines ir kuriose jos dalis ateityje sieks 51 proc.

Vyriausybė pernai gegužę abu projektus pripažino valstybei svarbiais ekonominiais projektais. Anksčiau skelbta, investicijos į jėgainę Kaune gali siekti iki 138 mln. eurų, o Vilniuje – 328 mln. eurų.