Verslas

2015.06.29 17:38

A. Merkel: jeigu gebėjimas rasti kompromisų yra prarastas, prarasta ir Europa

BNS 2015.06.29 17:38

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pabrėžė, kad, Graikiją ištikus krizei, Europa turi sugebėti priimti kompromisą, ji dar perspėjo – jeigu „euro žlugs, žlugs ir Europa“, ir primygtinai siūlė Europos Sąjungai laikytis savo principų.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pabrėžė, kad, Graikiją ištikus krizei, Europa turi sugebėti priimti kompromisą, ji dar perspėjo – jeigu „euro žlugs, žlugs ir Europa“, ir primygtinai siūlė Europos Sąjungai laikytis savo principų.

Graikijai strimgalviais lekiant link įsipareigojimų Europos Sąjungai ir Tarptautiniam valiutų fondui (TVF) nevykdymo bei dar didesnės suirutės po savaitgalio, kai nutrūko derybos su skolintojais, A. Merkel pareiškė taip: „ jeigu gebėjimas rasti kompromisų yra prarastas, prarasta ir Europa“.

Tačiau ji pabrėžė, kad „būtina kovoti už“ Europos principus, nes priešingu atvejų jos įvaizdis blogės.

Anot A. Merkel, „galbūt mes galėtume kuriam laikui jiems pasiduoti, galbūt galėtume pasakyti „nusileiskime šį kartą,– sakė kanclerė,– Tačiau aš sakau: vidutiniu ir ilgesniu laikotarpiu tai pakenktų mums. Pakenktų tuo, kad mes (Europa) nebebūtume svarbūs pasauliui, kad mūsų vienybė išnyktų.“

„Štai kodėl mums vėl ir vėl reikia gebėti priimti kompromisus ir laikytis principų Europoje“, – nurodė A. Merkel prieš skubų susitikimą su savo partijos lyderiais ir parlamentinių grupių vadovais aptarti Graikijos krizės.

A. Merkel padėkojo Vokietijos finansų ministrui Wolfgangui Schaeuble už jo pastangas „dieną ir naktį“ ieškoti kompromisų ir susilaukė iš delegatų ilgai trukusių plojimų suvažiavime Krikščionių demokratų sąjungos (KDS) 70-mečiu paminėti.

„Vėl ir vėl mes girdime klausimą: „gal galime tik kartą, nesilaikyti savo principų?“ Ir čia turime atsakyti: „Ne, negalime“... Štai kodėl mes norime, kad Europa iš šios krizės išeitų stipresnė negu buvo prieš krizę“, – kalbėjo A. Merkel.

Kiek anksčiau jos atstovas spaudai sakė, kad A. Merkel pasirengusi kalbėtis su Graikijos ministru pirmininku Alexiu Tsipru, nors derybos ir nutrūko.

„Suprantama, ji vis dar būtų nusiteikusi kalbėtis su ministru pirmininku A. Tsipru, jei jis to norėtų“, – žurnalistams sakė Steffenas Seibertas.

Pasak jo, Vokietijos vyriausybė „tikrai padarė viską, ką galėjo, kad paskatintų susitarti Graikiją su tomis trim institucijomis“. Turėti omenyje tarptautiniai Graikijos kreditoriai.

„Kanclerė asmeniškai stengėsi, kad būtų tai pasiekta, kartu su Prancūzijos prezidentu Fransua Holandu“, – sakė St. Seibertas.