Verslas

2019.06.07 12:59

Rusijos atstovas ES: nei viena šalis negali sutrukdyti „Nord Stream 2“

Paulina Levickytė, ELTA2019.06.07 12:59

Nei Danija, kurios teritoriniuose vandenyse tiesiamas dujotiekis „Nord Stream 2“, nei projektui aršiai besipriešinančios Jungtinės Valstijos, nei jokia šalis negali sutrukdyti „Nord Stream 2“ tiesimui, mano nuolatinis Rusijos atstovas ES Vladimiras Čižovas.

„Keliomis savaitėmis ar mėnesiais tikriausiai jiems (danams) pavyktų sulėtinti „Nord Stream 2“ tiesimą, jei naujoji Vyriausybė, kurią daugelis vadina kairiąja, nepakeis savo pozicijos. Vis dėlto sustabdyti dujotiekio jiems nepavyks. Taip pat, kaip to nepavyks padaryti ir amerikiečiams. Taigi, į „Nord Stream 2“ ateitį aš žiūriu su optimizmu“, – Sankt Peterburgo ekonomikos forume kalbėjo V. Čižovas.

Be to, diplomatas tikino, kad per anksti kalbėti apie Danijos sprendimus, kol nesuformuota naujoji Vyriausybė.
Pasak V. Čižovo, JAV grasinimai įvesti sankcijas dėl dujotiekio tiesimo nėra vienintelis JAV „sankcijų politikos“ atvejis.

„Ne tik Rusijai (grasina sankcijomis). Europos Sąjungai, Kinijai, Meksikai ir daugeliui kitų“, – teigė Rusijos atstovas ES.

ELTA jau skelbė, kad 50 proc. „Nord Stream 2“ akcijų valdo Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto ir valdys taip pat pusę dujotiekį administruojančios bendrovės akcijų.

Iš dviejų 1230 km ilgio gijų sudarytas dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.