Verslas

2019.06.06 11:54

„Shazam“ kūrėjas: kaip jam šovė idėja, palengvinusi gyvenimą daugeliui

LOGIN 2019
LRT.lt2019.06.06 11:54

„Shazam“ įkūrėjas Dhirajo Mukherjee festivalyje LOGIN pasidalino savo patirtimi, kaip jam kilo idėją sukurti tokią programėlę ir su kokiais iššūkiais susidūrė.

Verslininkas Dhiraj Mukherjee išskirtiniame interviu portalui LRT.lt yra teigęs, kad vaikystėje norėjo tapti pilotu, tačiau to nepavyko pasiekti dėl prasto regėjimo. Siekdamas iššūkių jis pasuko verslo keliu.

„LOGIN 2019“: „Shazam“ – pirmoji Dhirajo Mukherjee, norėjusio tapti pilotu, verslo idėja

1997 metais JAV su draugais sėdėdamas bare suprato, kad nieko neišmano apie muziką. Taip kilo mintis sukurti muzikos atpažinimo programėlę „Shazam“. D. Mukherjee prisipažįsta, kad tai buvo pati pirmoji jo verslo idėja.

Ši programėlė 2018 metais buvo parduota kompanijai „Apple“ už 400 mln. JAV dolerių.

D. Mukherjee 2015 metais prestižinio Didžiosios Britanijos verslo, finansų, ekonomikos ir politikos dienraščio „Financial Times“ buvo pripažintas, kaip vienas iš penkiasdešimties geriausių Europos technologijų verslininkų.

Verslininko trys patarimai jaunimui: pirmas dalykas – stiprybė ir drąsa ateina iš vidaus, todėl reikia pažiūrėti į savo vidų. Antras dalykas – pabandyti pasimėgauti savimi bei kelione, kuri mūsų visų laukia priešakyje. Tikslas nėra pasiekti finišą, tikslas yra pasimėgauti kelione. Trečias dalykas – tikrą laimę patirsi tik padėdamas kitiems.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt