Verslas

2019.06.05 16:02

JAV energetikos sekretorius: SGD kaina ateityje tik mažės

ELTA2019.06.05 16:02

Jungtinių Valstijų į Europą eksportuojamų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) kaina ateityje mažės, todėl galės sudaryti konkurenciją rusiškoms vamzdynais tiekiamoms gamtinėms dujoms, teigia JAV energetikos sekretorius Rickas Perry`is.

„Manymas, kad SGD negali konkuruoti su vamzdynais tiekiamomis dujomis, yra tiesiog neteisingas. JAV gamtinių dujų telkiniai yra milžiniški. SGD kaina ateityje, kaip ir dabar, mažės“, – tarptautinės politikos ir verslo konferencijos kuluaruose Slovėnijoje kalbėjo R. Perry`is, rašo „Reuters“.

Pasak jo, jei Rusija nori konkuruoti su JAV ir toliau subsidijuodama dujų bendroves, ateityje Maskvai tiesiog pritrūks dujų.

„Net jei Rusija norėtų tęsti subsidijas dujų bendrovėms, kažkuriuo metu ateityje jiems tiesiog pritrūks dujų“, – pareiškė R. Perry`is.

Energetikos sekretorius taip pat pabrėžė, kad Jungtinės Valstijos gali įvesti sankcijas dujotiekio „Nord Stream 2“ projektui, tačiau neatskleidė, kokias konkrečiai sankcijas jis turi omenyje.

„Manome, kad priklausyti nuo vieno energijos šaltinio nėra gerai, o būtent jūs gaunate kartu su „Nord Stream 2“. Europa pati mato, kad Rusija gali tiesiog nutraukti dujų tiekimą“, – tikino R. Perry`is. Jo teigimu, daugelis ES valstybių prieštarauja „Nord Stream 2“ projektui.

ELTA jau skelbė, kad 50 proc. „Nord Stream 2“ akcijų valdo Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto ir valdys taip pat pusę dujotiekį administruojančios bendrovės akcijų.

Iš dviejų 1230 km ilgio gijų sudarytas dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.