Verslas

2019.06.05 17:27

Iš Kauno į Nidą plaukiančios „Raketos“ starto dar reikės palaukti: organizatoriai nespėjo gauti visų leidimų

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.06.05 17:27

Ketvirtadienį planuotas istorinio laivo „Raketa“ startas nuo Kauno iki Nidos neįvyks. Organizatoriai tvirtina, kad dėl darbų gausos nespėjo gauti visų leidimų, tačiau tikisi, kad pirmasis plaukimas startuos jau kitą savaitę – birželio 13 dieną.

Vienas iš idėjos bendraautorių, įmonės „Vandens kelias“ vadovas Nerijus Šilgalis portalui LRT.lt patvirtino, kad kelionę laivu iš Kauno į Nidą ir atgal buvo planuojama pradėti jau šį ketvirtadienį (birželio 6 d.), tačiau dėl formalumų nepavyks to padaryti. Pramoga atidedama iki kitos savaitės.

„Taip, ryt laivas neišplauks. Nespėjome susitvarkyti einamųjų darbų ir kol kas leidimo plaukti dar neturime. (...). Nespėjame“, – portalui LRT.lt komentavo N. Šilgalis

Jis taip pat pridūrė, kad bus bandoma visus reikalingus leidimus ir dokumentus susitvarkyti iki kitos savaitės bei bandyti startuoti jau kitą ketvirtadienį (birželio 13 d.).

„Mums patvirtino, kad informacija, ar gauname visus reikalingus dokumentus, bus pateikta tik kitą antradienį. Dabar darome visus pasiruošimo darbus ir laukiame, kad antradienį jau gautume atsakymą“, – minėjo N. Šilgalis.

Jis taip pat pridūrė, kad visų reikiamų leidimų nepavyko gauti dėl didelio darbų krūvio.

„Nespėjome susitvarkyti formalumų ir kaltinti čia nieko nereikia. Iš visų tarnybų gauname labai daug pagalbos. Visi žmonės stengiasi padėti, tad dėkojame jiems už pagalbą“, – dėkoju kelionės organizatorius N. Šilgalis.

Bilietų kaina sieks 29 eurus

Laivas „Raketa“ pradėtas gaminti Sovietų Sąjungoje dar 1957 metais, o kelionės laivu sovietmečiu buvo itin populiarios. Paskutinį kartą laivas Lietuvoje iš Kauno į Nidą plaukė dar 2011 metais, tačiau vėliau tokios idėjos laivo savininkas atsisakė.

Maksimalus laivo greitis – 70 km/val. tačiau kelionės metu jis sieks apie 60–65 km/val.

Planuojama, kad iš Kauno į Nidą laivas plauks apie 3,5 val., o dėl srovės prasipriešinimo, kelionė atgal bus šiek tiek ilgesnė (truks apie 4 val.).

Naujausiais duomenimis, keliones vasarą laivas „Raketa“ turėtų vykdyti kiekvieną ketvirtadienį 9 val. ryto nuo Kauno prieplaukos, prie buvusio „Combo“ uosto, o 15:30 val. iš Nidos bus plaukiama atgal į Kauną. Tokiu pačiu grafiku bus plaukiama ir penktadienį. Šeštadieniais iš Kauno 9 val. bus plukdoma į Nidą, o kelionė atgal bus vykdoma sekmadieniais – 15:30 val.

Kelionės organizatoriai teigia, kad laivo bilietas iki Joninių kainuos 29 eurus, o vėliau bus stengiamasi, kad kaina nebūtų didesnė nei 49 eurai. Bilietus planuojama pradėti pardavinėti jau artimiausiu metu.